کد خبر : 67115 ۴ مرداد ۱۴۰۱ ساعت [ ۸:۵۹ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

آخرین وضعیت ذخایر آبی سدهای بزرگ اصفهان؛

۶ سد بزرگ استان اصفهان ۲۵ درصد آب دارد

مدیر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان گفت:مجموع ذخیره آب سدهای بزرگ استان اصفهان تاپایان تیرماه به ۳۳۵ میلیون مترمکعب رسید که حاکی از پرشدگی ۲۵ درصدی است.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، احسان الله امینی با اشاره به آخرین وضعیت ذخیره آبی شش سد بزرگ استان اصفهان، اظهار داشت: هم اکنون میزان پرشدگی سدهای استان ۲۵ درصد است و بررسی وضعیت سدهای استان نشان می‌دهد که میزان پرشدگی سدها نسبت به میانگین بلند مدت با کاهشی معادل ۶۶ درصد مواجه است.

وی ادامه داد: ذخیره سد مخزنی زاینده رود با ظرفیت نرمال یک میلیارد و ۲۳۹ میلیون متر مکعب تا پایان تیرماه سال جاری به ۲۸۷ میلیون مترمکعب رسید.

امینی با بیان اینکه ذخیره آبی سد زاینده رود نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد کاهش دارد، ادامه داد: در مقایسه با بلندمدت (۵۰ سال)، ذخیره آب این سد ۶۹ درصد کاهش نشان می‌دهد.

مدیر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان به وضعیت سد گلپایگان اشاره کرد و گفت: این سد در حال حاضر ۱۰ میلیون مترمکعب ذخیره آب دارد و حجم آن نسبت به سال گذشته در مدت زمان مشابه ۲۸ درصد افزایش و در مقایسه با بلند مدت ۴۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه ذخیره سد قره‌آقاچ سمیرم به ۲۱ میلیون مترمکعب است، افزود: ذخیره کنونی سد حنای سمیرم ۶.۸ میلیون مترمکعب است و حجم این سد نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد و در مقایسه با بلند مدت ۳۸ درصد کاهش نشان می‌دهد.‌

مدیر بهره برداری و نگهداری از تأسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای اصفهان ادامه داد: سد خمیران در تیران و کرون ۴.۱ میلیون مترمکعب ذخیره آبی دارد که نسبت به سال گذشته پنج درصد کاهش نشان می‌دهد.

امینی افزود: سد باغکل واقع در خوانسار نیز هم اکنون ۱.۷ میلیون مترمکعب آب دارد و بر این اساس حجم آبی سد باغکل در مقایسه با سال قبل ۲۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی با تأکید بر وضعیت منابع آب استان خواستار صرفه جویی در مصرف آب در همه بخش‌های استان شد و افزود: صرفه جویی و استفاده بهینه از آب را در همه بخش‌ها از جمله آب شرب، صنایع، کشاورزی ضروری است.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات