کد خبر : 67022 ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت [ ۷:۵۳ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

تصویب بسته تشویقی شهرداری مبارکه در حمایت از قانون خانواده و جوانی جمعیت در شورای اسلامـی شهر

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، محمد مهدی احمدی شهردار مبارکه با اشاره به اینکه امروزه جوانان به‌دلایل مختلفی از جمله اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تمایل کمتری برای ازدواج، فرزندآوری و تعدد فرزندان نشان می‌دهند گفت: مشکل کاهش نرخ جمعیت در کشور، بیشتر امری فرهنگی و برگرفته از تحولات نگرشی به موضوع فرزندآوری و […]

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، محمد مهدی احمدی شهردار مبارکه با اشاره به اینکه امروزه جوانان به‌دلایل مختلفی از جمله اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تمایل کمتری برای ازدواج، فرزندآوری و تعدد فرزندان نشان می‌دهند گفت: مشکل کاهش نرخ جمعیت در کشور، بیشتر امری فرهنگی و برگرفته از تحولات نگرشی به موضوع فرزندآوری و ارزشمندی آن است و باید در این راستا به سیاست‌های جمعیتی ابلاغ شده توسط مقام معظم رهبری و قانون خانواده و جوانی جمعیت توجه ویژه نمود.

احمدی با اشاره به اینکه قانون جوانی جمعیت سال گذشته در مجلس شورای اسلامی تصویب و ابلاغ گردیده ، گفت: در این قانون به مواردی همچون پویایی ، جوانی جمعیت ، افزایش نرخ باروری ، رفع موانع ازدواج ،تسهیل و ترویج تشکیل خانواده و افزایش فرزند اشاره شده است که همه دستگاهها باید جهت تحقق این امر اقدام نمایند.

وی موفقیت در این طرح را مستلزم همکاری و تعامل همه دستگاهها دانست و خاطر نشان کرد: باید همه دستگاهها با برنامه ریزی و حمایت از جامعه هدف در تحقق سیاست های کلی این قانون گام بردارند.

شهردار مبارکه به تصویب بسته تشویقی شهرداری در حمایت از قانون خانواده و جوانی جمعیت در شورای اسلامی شهر اشاره کرد و گفت: این بسته شامل تخفیف عوارض ساختمان می باشد وبه زوج های جوان و یا افرادی که دارای فرزند شوند تعلق می گیرد.

محمد مهدی احمدی خاطرنشان کرد: زوج های جوان که تاریخ ثبت ازدواجشان در سال جاری باشد از ۳۰ درصد تخفیف عوارض ساختمان بهره مند می شوند.

وی افزود: خانواده هایی که فرزند اول آنان در سال جاری متولد شوند ۴۰درصد ، فرزند دوم ۵۰ درصد و فرزند سوم و بالاتر از ۶۰درصد تخفیف بهره مند خواهند شد.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات