کد خبر : 66973 ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ ساعت [ ۱۲:۵۴ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

هشدار برای تردد شوتی‌ها در اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: هیچ خودروی شوتی نباید در اصفهان تردد کند و برخورد جدی با این خودروها را در دستور کار ویژه داریم.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، سردار محمدرضا میرحیدری صبح شنبه در نشست خبری با خبرنگاران ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) با بیان اینکه وضعیت کنونی کشور حساس است و دولت جدید مسئولیت خود را با قدرت آغاز کرده است، اظهار داشت: هماهنگی و یکدلی بین بخش‌های مختلف برقرار است و امیدواریم با ارتقای سطح امنیت، آرامش لازم بر کشور حاکم شود.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز در سطح استان بهترین وضعیت امنیتی را داریم، افزود: این امر حاصل وحدت بخش‌های مختلف است و اگر اشکالات جزئی در سطوح پایین‌تر وجود دارد ناشی از بی توجهی برخی از افراد است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه ارتقای سطح امنیت راهبرد اساسی برای همه بخش‌های نیروی انتظامی است، ادامه داد: اصلاح رفتاری پلیس در تراز جمهوری اسلامی از دیگر برنامه‌های پلیس در سال جاری است و مهارت آموزی را نیز در این زمینه دنبال خواهیم کرد.

کاهش آمار جرایم کارکنان پلیس اصفهان

وی افزود: آمار جرایم کارکنان نیروی انتظامی در استان اصفهان در هشت سال گذشته کاهش خوبی را داشته و می‌توان ادعا کرد که یکی از پاک‌ترین سازمان‌ها را داریم.

سردار میرحیدری در ادامه با اشاره به آمار ۸۰ روزه سامانه ۱۹۷ پلیس اصفهان گفت: میزان تماس‌ها ۱۸ درصد رشد داشته است، از این میزان ۱۱ درصد ارشاد بوده، انتقادات ۲۱ درصد و تقدیر ۴۲ درصد رشد داشته است.

وی در خصوص عملکرد فوریت‌های پلیس اصفهان نیز اضافه کرد: ابتدا باید توجه داشت که استفاده از عناصر متخصص در این سامانه در اصفهان محقق شد و این امر ناشی از همراهی و توجه فرماندهی فراجا بود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه در ۸۰ روز گذشته ۹۲۳ هزار و ۳۱۸ تماس با ۱۱۰ اصفهان برقرار شده است، ادامه داد: از این میزان ۱۹ درصد مشاوره بوده است.

وی اضافه کرد: البته باید توجه داشت که هنوز مردم در خصوص فوریت‌های پلیسی آگاهی ندارند و برای هر مورد به این سامانه تماس می‌گیرند و این در حالی است که بسیاری از موارد غیر فوریتی است.

برقراری روزانه ۱۲ هزار تماس با ۱۱۰ اصفهان برقرار می‌شود

سردار میرحیدری با بیان اینکه به صورت میانگین روزانه ۱۲ هزار تماس با پلیس ۱۱۰ تماس برقرار می‌شود، گفت: با افزایش افراد و خطوط ۹۷ درصد انتظار شهروندان در این سامانه کاهش یافته است.

وی در ادامه با بیان اینکه همه موارد ۱۱۰ در استان اصفهان در مرکز استان تجمیع شده است، افزود: این امر به منظور ساماندهی بهتر بوده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان اضافه کرد: درگیری ۱۹ درصد، سرقت ۱۳ درصد، مواد مخدر سه درصد، جرایم سایبری و اقتصادی هر کدام یک درصد و سایر موارد ۴۲ درصد تماس‌های ۱۱۰ را شامل می‌شود.

وی با اشاره به کاهش ۱۱ درصدی سرقت‌ها و ۹ درصدی سرقت‌های مهم در استان اصفهان افزود: خوشبختانه شرایط خوبی را داریم.

چالش ضایعات فروشی‌ها در اصفهان

سردار میرحیدری در ادامه با بیان اینکه ضایعات فروشی‌ها چالش بزرگ برای ساماندهی سرقت‌ها است، افزود: در این اماکن که رشد قارچ گونه در حاشیه شهر دارند اشیا سرقت شده به فروش می‌رسد و باید شهرداری این اماکن را ساماندهی کنند.

وی ادامه داد: شغل دوم ضایعاتی‌ها فروش مواد مخدر است و معتادان را نیز مجبور به سرقت کرده‌اند که اموال مسروقه را برای قاچاقچیان مواد مخدر تأمین کنند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه سرقت مغازه‌ها ۱۷ درصد کاهش و سرقت منزل نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳ درصد کاهش داشته است، ادامه داد: روند کاهشی سرقت منزل کند شده است و علت آن نیز سارقان در حال حرکت است.

وی با بیان اینکه باند سارقان در حال حرکت رفتار خشن دارند، گفت: بعضاً افراد سابقه‌دار در این باندها فعالیت دارند و از این رو دستگیری آنها در عملیات ویژه ممکن است و دستگاه قضائی نیز در این زمینه همکاری خوبی را داشته‌اند.

سردار میرحیدری با بیان اینکه تیم ۶ نفره سارقان در حال حرکت در مسکن مهر یکی از شهرهای اطراف ساکن بوده‌اند پنج نفر آنها دستگیر و یک نفر متواری شد.

وی با بیان اینکه طی ۸۰ روز گذشته ۴۶ باند سرقت شناسایی و دستگیر شدند، اضافه کرد: این باندها سرقت محموله انجام می‌دهند که بسیار خطرناک است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به کاهش ۶ درصدی سرقت موتورسیکلت و پنج درصدی سرقت خودرو و ۱۵ درصدی سرقت احشام افزود: قاپ زنی هم کاهش پنج درصدی را داشته است.

کاهش ۴۰ درصدی تجاوز به عنف در اصفهان

وی در ادامه با بیان اینکه تجاوز به عنف در استان اصفهان در ۸۰ روز گذشته ۴۰ درصد کاهش داشته‌ایم، اضافه کرد: جعل ۳۱ درصد کاهش داشته است و این در حالی است که جرایم سایبری شاهد افزایش ۲۳ درصدی جرایم هستیم.

سردار میرحیدری با بیان اینکه کلاهبرداری رایانه‌ای ۳۶ درصد کاهش و برداشت غیر مجاز از حساب ۱۰۳ درصد افزایش داشته است گفت: نشر اکاذیب نیز شاهد افزایش جرایم هستیم.

وی با بیان اینکه رصد و شناسایی و تشکیل پرونده قضائی در اصفهان ۳۰ درصد افزایش داشته است، گفت: بیش از ۴۶۰ سایت مجرمانه نیز شناسایی و از دسترس خارج شده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در خصوص عملکرد پلیس امنیت اقتصادی استان اصفهان در ۸۰ روز گذشته افزود: مبارزه با مفاسد اقتصادی و قاچاق کالا در این پلیس مورد توجه است، ۹۷۰ درصد رشد پرونده را در این بخش در این بازه زمانی داشتیم.

۲۷۳ پرونده جرایم ویژه اقتصادی در اصفهان تشکیل شد

وی گفت: ۶ هزار و ۶۹۸ میلیارد ریال ارزش ریالی ۳۷۲ پرونده تشکیل شده در پلیس امنیت اقتصادی اصفهان بوده که ۲۰۴ خودرو توقیف و ۳۷۰ نفر دستگیر شده‌اند.

سردار میرحیدری با بیان اینکه در زمینه قاچاق کالا و انسان خودروهای شوتی چالش جدی است، گفت: در سال جاری ۳۶۰ خودروی شوتی شناسایی و دستگیر شده است.

وی افزود: نباید هیچ خودروی شوتی در اصفهان تردد کنند و این یک هشدار است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در خصوص عملکرد پلیس در زمینه مبارزه با مواد مخدر گفت: در ۸۰ روز گذشته شاهد افزایش ۵۶ درصدی کشفیات مواد مخدر و افزایش دو درصدی جمع آوری معتادان بوده‌ایم.

نبود مرکز ماده ۱۶ چالش جدی در اصفهان

وی با انتقاد از مرکز ماده ۱۶ در باغ فدک گفت: بارها در این زمینه وعده داده‌اند اما محقق نشده است، عدم فعال شدن مرکز ماده ۱۶ چالش جدی است و ضرر آن را مردم می‌بینند و این در حالی است که پلیس آمادگی دارد تا ظرف ۴۸ ساعت معتادان متجاهر را جمع‌آوری کند.

سردار میرحیدری در ادامه با بیان اینکه به زودی یگان انتظامی در حصه آغاز بکار می‌کند، افزود: در منطقه جوی آباد نیز فرمانده جوان سروان امیری عملکرد بسیار خوبی را داشته است و از زحمات وی قدردانی میکنم‌.

وی در خصوص تصادفات درون شهری استان اصفهان در ۸۰ روز گذشته افزود: کاهش ۶ درصدی تلفاتا تصادفات درون شهری را داشته‌ایم و در تلفات تصادفات جاده‌ای ۳ درصد افزایش داشته‌ایم و علت این امر عدم تأمین اعتبارات برای ایمن‌سازی راه‌ها به اداره راهداری است.

کاهش ۳۰ درصدی نزاع فردی در اصفهان

فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه نزاع و درگیری فردی در استان ۳۰ درصد و نزاع دسته جمعی نیز ۳۲ درصد کاهش داشته است، افزود: این امر ناشی از همکاری همه بخش‌ها است.

وی در خصوص استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان ها در پلیس اصفهان ابراز داشت: هوشمندسازی و مهارت آموزی به کادر پلیس در این زمینه در دستور کار است.

سردار میرحیدری در ادامه با بیان اینکه خودروی حامل اتباع بدون مجوز توقیف خواهد شد، گفت: از ابتدای سال جاری ۸۲ خودرو توقیف شده است.

وی با بیان اینکه در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص آمار قتل در استان اصفهان اظهار داشت: در سال جاری ۱۱۱ درصد افزایش کشفیات قتل را داشته ایم، اتباع در این زمینه نقش بسزایی داشته ایم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان اضافه کرد: در سال گذشته شاهد کاهش یک درصدی وقوع قتل بوده ایم، در سال جاری دو مورد قتل خانوادگی داشته‌ایم که پرونده آنها در دست بررسی است

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات