کد خبر : 66741 ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت [ ۰:۳۷ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

شهردار مبارکه : تکمیل پروژه های نیمه کاره در دستور کار مدیریت شهری

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از ایمنا ، محمدمهدی احمدی در اولین نشست خبری با خبرنگاران، اظهار کرد: اهداف و برنامه‌های شش‌گانه شهرداری شامل اهداف کالبدی و شهرسازی، محیط زیست و خدمات شهری، ایمنی و مدیریت بحران، حمل‌ونقل و ترافیک، خدمات و مدیریت شهری است. وی با بیان اینکه سرانه فضای […]

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از ایمنا ، محمدمهدی احمدی در اولین نشست خبری با خبرنگاران، اظهار کرد: اهداف و برنامه‌های شش‌گانه شهرداری شامل اهداف کالبدی و شهرسازی، محیط زیست و خدمات شهری، ایمنی و مدیریت بحران، حمل‌ونقل و ترافیک، خدمات و مدیریت شهری است.

وی با بیان اینکه سرانه فضای سبز هر نفر در شهر مبارکه ۴۶.۵ مترمربع است، افزود: این سرانه با توجه به آلایندگی صنایع در مبارکه در نظر گرفته شده که نسبت سایر شهرها بیشتر است.

شهردار مبارکه با اشاره به تصویب بودجه ۱۷۰ میلیارد تومانی شهرداری در سال ۱۴۰۱، خاطرنشان کرد: ۱۵ میلیارد تومان از بودجه شهرداری برای اهداف کالبدی و شهرسازی، ۳۵ میلیارد تومان به حوزه محیط زیست و خدمات شهری، سه میلیارد تومان به حوزه ایمنی و مدیریت بحران، ۴۴ میلیارد تومان به حمل‌ونقل و ترافیک شهری، ۵۷.۵ میلیارد تومان به حوزه خدمات مدیریت و سه میلیارد تومان نیز برای فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی در نظر گرفته شده است.

احمدی با بیان اینکه بودجه سال جاری شهرداری ۱۷۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد افزایش داشته است، اضافه کرد: توجه به بافت شهر و محله‌محوری در بودجه سال ۱۴۰۱ شهرداری مورد توجه جدی قرار گرفته و سهم محلات مختلف مشخص شده است.

وی تصریح کرد: اعتبارات عمرانی سال‌جاری حدود ۸۰ میلیارد تومان است که ۴۴ درصد بودجه را به خود اختصاص داده است. احیای بافت فرسوده و تصویب طرح تاریخی محله اسماعیل‌ترخان به عنوان یکی از مطالبات مردمی در سال جاری در نظر گرفته شده است.

شهردار مبارکه با اشاره به بافت هشت هکتاری محله اسماعیل‌ترخان، افزود: از ۱۰ سال گذشته تاکنون هیچ اقدامی برای این بافت تاریخی انجام نشده بود، در حال حاضر طرح تفصیلی برای این محله تهیه و تصویب شده است که امیدواریم در اولین جلسه کمیسیون ماده ۵ بتوانیم مصوبه خوبی داشته باشیم.

احمدی با بیان اینکه اداره ارزان شهرها یکی از سرفصل‌های درآمد پایدار است، اضافه کرد: در چنین شرایطی بودجه‌ای که باید صرف پروژه‌های عمرانی شود، صرف هزینه‌ها و حقوق کارکنان شهرداری می‌شود.

وی افزود: هر شهرداری و مجموعه‌ای برای رسیدن به اهداف خود نیازمند برنامه است. برنامه راهبردی و استراتژیک ۱۴۰۵ برمبنای حرکت و اقدامات شهرداری مبارکه و تیم اجرایی شهرداری بوده و برای دستیابی به این اهداف و اجرایی شدن برنامه‌ها منابع مالی تأمین شده است.

شهردار مبارکه در خصوص زمان تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام شهرداری، اظهار کرد: تکمیل ۲۵ پروژه در دستور کار شهرداری قرار دارد و اولویت با اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام و رها شده است.

احمدی خاطر نشان کرد: در این دوره پروژه جدیدی کلنگ‌زنی نخواهد شد و تنها پروژه‌های نیمه‌کاره تکمیل می‌شود

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات