کد خبر : 65733 ۳۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت [ ۱۹:۱۲ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

تشریح آخرین وضعیت بازگشایی مدارس از اول آذرماه

سخنگوی آموزش و پرورش آخرین وضعیت بازگشایی مدارس از اول آذرماه را تشریح کرد.

تشریح آخرین وضعیت بازگشایی مدارس از اول آذرماه

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه و سخنگوی آموزش و پرورش در بازگشایی مدارس در گفتگو با شبکه خبر به تشریح آخرین شرایط بازگشایی مدارس دوره ابتدایی، متوسطه اول و دوم از اول آذرماه پرداخت.

وی گفت: سومین مرحله از بازگشایی مدارس را از فردا اول آذرماه خواهیم داشت که دانش‌آموزان ابتدایی در تمام پایه‌ها و دانش‌آموزان متوسطه اول راهی مدارس می‌شوند.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی‌های مدارس که به اطلاع دانش‌آموزان رسیده است مدارس از فردا باز خواهند شد؛ برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی، دانش‌آموزان گروه بندی می‌شوند که تعداد روز حضور در مدارس برای دانش‌آموزان متفاوت است.

وی درباره اصلی ترین ضوابطی که درباره زنگ ورزش و زنگ تفریح و استفاده از بوفه مدارس برقرار خواهد بود گفت: بوفه مدارس باز نخواهد بود و دانش آموزان باید نوشیدنی و تغذیه همراه خود داشته باشند.

وی بیان کرد: کلاس‌های ۱۵ نفره برای فعالیت‌های ورزشی مجاز شناخته شده اما با رعایت پروتکل‌ها باید صورت بگیرد.

کمرئی بیان کرد: مهمترین رکن رعایت پروتکل‌ها فاصله گذاری و تهویه کلاس‌هاست که ضوابط مشخصی برای آن اعلام شده است.

کمرئی در پاسخ به اینکه هنوز برخی مدارس به خانواده‌ها درباره نحوه حضور چیزی اعلام نکرده‌اند گفت: نگرانی ما از این بابت است که در جایی کلاس درس تراکم داشته باشد و دانش آموزان وارد مدرسه شوند و نتوانیم فاصله گذاری را رعایت کنیم. اگر هنوز به خانواده‌هایی اطلاع داده نشده است، لزومی ندارد اول آذر به مدرسه مراجعه کنند و آموزش را غیرحضوری دریافت می کنند. البته این گفته به معنای این نیست که مدارس نباید فعالیت حضوری را آغاز کنند بلکه ممکن است هنوز آمادگی به ویژه در مدارس پرجمعیت ایجاد نشده باشد که در روزهای آینده این آمادگی کسب می شود. اما در مجموع زمان آغاز فعالیت حضوری برای همه مدارس از فردا (دوشنبه) است.

وی در پاسخ به اینکه آیا این حضور اجباری است یا خانواده مختار هستند فرزندشان را به مدرسه ببرند؟ عنوان کرد: با تکلیفی که ستادملی کرونا معین کرده است فعالیتهای آموزشی شروع شده و مدارس مکلفند فعالیت حضوری ارائه دهند و بنای آموزش حضوری را بگذارند و اگر در همه روزها امکان حضور نیست زمانی را هم به آموزش مجازی اختصاص دهند.

وی با تاکید بر اینکه دانش‌آموزان باید بهداشت فردی را رعایت و از ماسک استفاده کنند درباره اجباری یا اختیاری بودن حضور در مدارس اظهار کرد: با تاکید ستاد ملی مبارزه با کرونا فعالیت‌های آموزشی آغاز می‌شود و مدارس باز است لذا بنا بر ارائه آموزش حضوری است اگر فرصتی برای ارائه آموزش حضوری نیست باید آموزش مجازی مدنظر باشد.

کمرئی در پایان اعلام کرد تمام دانش‌آموزان براساس مقررات مدرسه در زمان‌های تعیین شده در مدارس حاضر خواهند شد.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات