کد خبر : 63601 ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ ساعت [ ۸:۰۷ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

اعلام وضعیت اضطراری کرونا در مبارکه

جلسه ستاد کرونا شهرستان با حضور فرماندار و اعضاء ستاد به صورت ویدئو کنفرانس در فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، اصغر هدایت در این جلسه با بیان اینکه آمار مبتلایان به کرونا به صورت قابل توجهی در حال افزایش است گفت : در طی دوروز گذشته آمار تست های مثبت کرونا بیش از دوبرابر شده و طی دوهفته گذشته ۸ برابر گردیده که آمار بسیار نگران کننده ای است .

رئیس ستاد کرونا شهرستان در ادامه افزود : متاسفانه وضعیت حال حاضر شهرستان به صورت کاملا قرمز و اضطراری است و ظرفیت بیمارستان محمد رسول الله (ص) مبارکه در حال تکمیل شدن است و رسانه های شهرستان با اطلاع رسانی این وضعیت به مردم ، کمک کنند ، تا با همراهی آنها و رعایت پروتکل های بهداشتی به خصوص ماسک زدن این شرایط را تغییر دهیم.

فرماندار مبارکه همچنین گفت : در بررسی ها مشخص شده است که این ویروس به صورت خوشه ای در میان خانواده ها در حال سرایت است و ۷۰ در صد از بیماران بستری شده به صورت خانوادگی هستند، از همشهریان تقاضا داریم که ویروس جهش یافته را به هیچ وجه دست کم نگیرند و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ، در هیچ یک از مراسم عزا وعروسی و دورهمی های خانوادگی شرکت نکنند تا خدایی نکرده خود و اطرافیانشان درگیر این بیماری نشوند .

وی در ادامه افزود : از امروز تنها مشاغل گروه یک با رعایت پروتکل های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند و گروه های ۲ ، ۳ و ۴ تعطیل بوده و هیچ مغازه ای از این گروه ها مجاز به فعالیت نبوده و اصناف شهرستان با نظارت وبازرسی عوامل متخلف را شناسایی واعمال قانون نمایند. همچنین این موضوع از طریق سامانه های مخابراتی و پیامک ، شهرداری ها و بلندگوهای مساجد به مردم اطلاع رسانی نمایند.

هدایت همچنین تاکید کرد : از امروز تا عادی شدن وضعیت ، برگزاری هرگونه مراسم جشن یا عزاداری ممنوع وآرامستان های شهرستان نیز باید تعطیل شوند و درصورت مشاهده تخطی از این مصوبه و بازبودن آرامستان ها ، مسئولان مربوطه باید پاسخگو باشند .

رئیس ستاد کرونا شهرستان در ادامه از نیروی انتظامی درخواست کرد : اجرای منع تردد شبانه با جدیت هرچه تمام تر انجام و اعمال قانون گردد .

وی در ادامه گفت : مسئولان آموزش و پرورش شهرستان نیز با استفاده از ظرفیت برنامه ی شاد ، وضعیت اضطراری حال حاضر شهرستان و توصیه های بهداشتی را به دانش آموزان منتقل کنند تا آنها به عنوان سفیران سلامت در خانواده ها ، به بهبود شرایط موجود کمک کنند.

فرماندار مبارکه با اشاره به ثبت نام داوطلبان عضویت در شورای روستاها گفت : با توجه به شرایط پیش امده ، کلیه ی داوطلبان در روزهای باقیمانده ثبت نام حتی الامکان از اپلیکیشن طراحی شده برای تکمیل روند ثبت نام خود استفاده کنند و از مراجعه حضوری جدا پرهیز نمایند تا شاهد تجمع در بخشداری ها نباشیم.

هدایت در پایان ضمن تاکید بر در اولویت قرار داشستن سلامت تک تک مردم تاکید کرد : همه مسئولان و دستگاه های شهرستان تا برگشتن به وضعیت عادی در آماده باش کامل به سر میبرند و علاوه بر اجرای تمامی پروتکل های بهداشتی در ادارات خود ، حساسیت و خطر این همه گیری را با استفاده از ظرفیت های دراختیار برای مردم تشریح و به انها انتقال دهند.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات