- سیمای استان - https://simayeostan.ir -

تأیید قطعی وجود کرونای انگلیسی در اصفهان/ بیمارستان خورشید مرجع پذیرش بیماران کرونایی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان [1] و به نقل از فارس ، آرش نجیمی با اشاره به وضعیت کرونای استان اظهار داشت: با توجه به شرایط استان طبق دستورالعمل معاونت درمان تغییراتی در وضعیت بیمارستان‌ها به سبب چینش و ظرفیت آن‌ها ایجاد شد تا اگر تعداد بیماران افزایش پیدا کرد، این ظرفیت و آمادگی وجود داشته باشد.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: پرسنل بیمارستان عیسی بن مریم ماه‌هاست که درگیر بیماران کرونایی هستند و بیشترین بیمارستانی بوده که به عنوان بیمارستان مرجع بیماران کرونایی فعالیت کرده است، بنابراین این بیمارستان از تاریخ ۲۰ اسفند ماه بیمار کرونایی جدید پذیرش نمی‌کند و از حیطه بیمارستان‌های مرجع خارج می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از تاریخ ۱۶ اسفند ماه بیمارستان خورشید با تمام ظرفیت تخت فعال پذیرش بیماران بستری مشکوک به کرونا را انجام می‌دهد، گفت: برای آمادگی پیک احتمالی که ممکن است اواخر اسفند داشته باشیم، تغییری در افزایش ظرفیت بیمارستان‌های تأمین اجتماعی مانند صدوقی انجام شده است.

نجیمی با اشاره به مشاهده کرونای انگلیسی در اصفهان بیان کرد: بر اساس تست‌های اولیه استان تعدادی بیمار مشکوک به کرونای جهش‌یافته در استان شناسایی شدند و تأیید نهایی آن در آزمایشگاه‌های تهران انجام می‌شود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: روز گذشته بعضی از تست‌هایی که به تهران فرستاده بودیم، تهران به عنوان تست‌های قطعی کرونای جهش‌یافته تأیید کرد و می‌توانیم به جرأت بگوییم موارد قطعی کرونای جهش یافته در استان اصفهان شناسایی شده است و تاکنون بیش از ۱۴ نفر افراد مشکوک به کرونای انگلیسی در استان شناسایی شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه تغییری در آمار کرونای استان اتفاق نیفتاده است، بیان کرد: خوزستان آمارشان مانند اصفهان ثابت بود اما در عرض یک هفته افزایش شدید داشت این احتمال هم برای استان وجود دارد و نگران این وضعیت هستیم.

نجیمی با بیان اینکه تغییر معناداری در آمار موارد جدید و تعداد بستری‌ها نیافتاده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۴ شهرستان اردستان، اصفهان، خمینی‌شهر، خوانسار، دهاقان، سمیرم، شاهین‌شهر، فریدن، فریدونشهر، فلاورجان، گلپایگان، مبارکه، نجف‌آباد و نطنز در وضعیت زرد کرونایی و شهرستان شهرضا تنها شهرستان با وضعیت نارنجی در استان اصفهان است.