کد خبر : 16423 ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت [ ۱۱:۱۰ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

سهم اشتغال زنان در جامعه تنها ۲۰ درصد است

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: سهم اشتغال زنان در جامعه تنها ۲۰ درصد است و این در حالی است که ۵۰ درصد از جمعیت جامعه را زنان تشکیل می دهند.

سیمای استان – عبدالوهاب سهل آبادی ظهر یک شنبه در یازدهمین جشنواره کارآفرینان برتر اظهار داشت: نیمی از جامعه ما را زنان تشکیل می‌دهند اما سهم آن‌ها از اشتغال تنها ۲۰ درصد است و این در حالی است که زنان به دنبال کسب‌وکار هستند.

وی  افزود: بحران بیکاری یک بحث است و موضوع کارگران بیکار بحثی دیگر است که به مراتب مهم‌تر است.

سهل‌آبادی به کمبود کمک‌های مالی در راستای کمک به کارآفرینان اشاره کرد و گفت: کارآفرین فکر و ایده دارد ولی کمک درخوری برای توسعه فعالیت آن‌ها صورت نگرفته است.

کارآفرین امروز نیاز جامعه شده است

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان نیز در این همایش گفت: در سال‌های اخیر جامعه به سمتی رفته است که نیاز به حضور افراد کارآفرین بیشتر شده است.

محسن نیرومند اظهار داشت: در سال‌های اخیر جامعه به سمتی رفته است که نیاز به حضور افراد کارآفرین بیشتر شده و تلاش‌هایی برای عبور از اقتصاد متکی بر منابع و رسیدن به اقتصاد مبتنی بر دانش صورت گرفته است.

وی با اشاره به افزایش نرخ بیکاری تحصیل کنندگان در استان اصفهان افزود: در حال حاضر ۳۵ درصد از تحصیل کرده‌های استان بیکار هستند و بر همین اساس الگو قرار دادن کارآفرینان در ایجاد کسب‌وکار بیش از پیش نیاز است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: بر اساس ابلاغ وزارت کار و رفاه اجتماعی تجلیل از کارآفرینان در دو سطح استان و کشور انجام می‌شود.

وی ادامه داد: به دلیل اهمیت کارآفرینی در کشور، بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی بالاترین مقام هر استان به عنوان رئیس جشنواره انتخاب می‌شود که در سطح استان، استاندار است.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات