کد خبر : 11907 ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ ساعت [ ۸:۵۹ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

۴۵ کشته و مصدوم بر اثر واژگونی اتوبوس در محور اصفهان به شهرضا

سیمای استان – مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان گفت: بامداد امروز در پی واژگونی یک دستگاه اتوبوس در محور قم – شیراز که ۴۵ نفر مسافر همراه داشت، ۴۲ نفر مصدوم و ۳ نفر نیز کشته شدند.

سیمای استان – ساعت ۰۰:۱۸ بامداد امروز بود که اتوبوس مسافربری به علت نم جاده که ناشی از بارندگی در آن ساعات بود، راننده کنترل اتوبوس را از دست می‌دهد و باعث واژگونی در محور قم – شیراز نرسیده به شهرضا می‌شود.

غفور راستین با اشاره به واژگونی این اتوبوس اظهار کرد: این حادثه بامداد امروز در ۱۰ کیلومتری شهرضا رخ داد که پس از اطلاع به واحدهای امدادی اورژانس به‌ سرعت مأموران اورژانس در محل حادثه حضور پیدا کردند.

وی در ادامه از اعزام ۶ کد اتوبوس آمبولانس از اورژانس و ۴ کد آمبولانس از هلال‌احمر خبر داد و افزود: در واژگونی اتوبوس ۴۵ نفر از سرنشین‌های آن مجروح شدند که پس از انجام اقدامات اولیه و معاینه‌های پزشکی به بیمارستان‌های نزدیک به محل حادثه انتقال یافتند.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان طبق آمار اولیه مصدومان این حادثه را ۱۱ زن، ۲۴ مرد و ۳ کودک عنوان کرد و گفت: پس از آخرین جمع‌بندی و بر طبق اسامی افراد مصدوم در این حادثه، مشخص شد که ۴۲ نفر مرد، زن و کودک شدند.

وی از اعزام ۱۹ نفر از مصدومان با شرایط حاد به بیمارستان‌های اصفهان خبر داد و گفت: یکی از مصدومان که شرایط وخیمی داشت پس از عمل جراحی در بیمارستان امیرالمؤمنین شهرضا به اصفهان منتقل شد.

راستین از نجات کودک ۱ ساله‌ای که مادر خود را در این حادثه ازدست‌داده است خبر داد و تصریح کرد: مصدومان این سانحه توسط مأموران اورژانس و هلال‌احمر به بیمارستان‌های، امیرالمؤمنین شهرضا، امین اصفهان، الزهرا اصفهان و کاشانی اصفهان منتقل و بستری شدند.

وی از مرگ سه نفر از سرنشینان اتوبوس به علت شدت جراحات‌ خبرداد و گفت: قربانیان این سانحه یک مرد و دو زن بودند که در دم جان خود را از دست دادند.

مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان همچنین از زایمان مادر در حین امدادرسانی به مصدومان خبر داد و گفت:خانم حدود ۳۵ سال که باردار بود و به علت درد ناشی از بارداری در مسیر بیمارستان بود با فرارسیدن زمان زایمان به مأموران اورژانس را مطلع می‌سازد که با حضور تکنسین‌های اورژانس و انجام به‌موقع اقدامات لازم نوزاد را در داخل خودرو به دنیا می‌آید.

راستین وضعیت مادر و نوزاد را پس از زایمان در سلامت کامل دانست و افزود: پس از تولد نوزاد داخل پراید در پارکینگ بیمارستان، مادر و نوزاد جهت ادامه درمان به زایشگاه بیمارستان امیرالمؤمنین(ع) منتقل شدند.

 

دیدگاه کاربرانکل نظرات :1
  • Leila

    تاریخ : ۴ - آذر - ۱۳۹۶

    (0) (0)

    مطلب بسیار خوبی بود.ممنون


    پاسخ

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات