یکشنبه / ۳۱ تیر / ۱۴۰۳
×

لطفعلی جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در   اصفهان  ، با اشاره به آمادگی سازمان انتقال خون در ایام ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: هر ساله با آغاز ماه مبارک رمضان برای رفاه حال اهدا کنندگان یک شیفت شب به شیفت‌های روزانه افزوده می‌شد. وی افزود: ولی امسال با توجه به وضعیت قرمز کرونا و قرار داشتن […]

درخواست پایگاه انتقال خون اصفهان برای اهدای خون / افزایشی در اهدای پلاسما وجود نداشته است
برچسب ها

لطفعلی جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در   اصفهان  ، با اشاره به آمادگی سازمان انتقال خون در ایام ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: هر ساله با آغاز ماه مبارک رمضان برای رفاه حال اهدا کنندگان یک شیفت شب به شیفت‌های روزانه افزوده می‌شد.

وی افزود: ولی امسال با توجه به وضعیت قرمز کرونا و قرار داشتن در موج چهارم کرونا و همچنین طرح ممنوعیت تردد تا ساعت ۲۲، این شیفت شبانه فعال نخواهد نشد.

رئیس روابط عمومی سازمان انتقال خون استان اصفهان با بیان اینکه سازمان به صورت یکسره در خدمت اهداکنندگان است، گفت: مرکز جامع اهداکنندگان واقع در میدان خواجو تا پایان ماه مبارک رمضان از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۲۲ به صورت یکسره آماده خونگیری از اهداکنندگان است.

وی ادامه داد: از مردم درخواست می‌شود همانگونه که در گذشته سازمان انتقال خون و بیماران را یاری می‌کردند در ماه مبارک رمضان هم با حضور در مراکز ما را در کمک به بیماران نیازمند خون همراهی کنند.

با اهدای خون زندگی را به دیگران هدیه کنیم/ شیفت افطار پایگاه انتقال خون استان یزد تا ساعت ۱۱ شب فعال است
برنامه نوروزی مراکز انتقال خون در استان مرکزی اعلام شد
سازمان انتقال خون و اهدای زندگی در یک‌سالگی کرونا+ فیلم

جعفری تصریح کرد: در حال حاضر از نظر میزان ذخیره خون مشکلی وجود ندارد و در وضعیت مطلوب قرار داریم و جوابگوی نیاز فعلی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی هستیم ولی از آنجایی که نیاز به خون و فراورده‌های آن روزانه است و بیماران بسیاری به خون نیاز دارند بنابراین توصیه می‌شود اهدای خون به صورت مستمر وجود داشته باشد.

وی با اشاره به ذخیره پلاسما، اظهار داشت: تاکنون باوجود افزایش تصاعدی تعداد بیماران کرونایی افزایشی در اهدای پلاسما وجود نداشته با این‌حال در صورت اعلام نیاز بیمارستان‌ها و پزشکان برای درمان بیماران از ذخیره پلاسما استفاده خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *