کد خبر : 852 ۱۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت [ ۵:۱۸ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

جاذبه‌های واردات و بسته شدن چشم مسئولان برای تحقق اقتصاد مقاومتی

سیدناصر موسوی لارگانی با انتقاد از اوج گیری واردات به کشور و خروج ارز، گفت: واردات بی رویه سم مهلک اقتصادی و نابودی تولید ملی است. نماینده مردم فلاورجان در مجلس، با بیان اینکه عدم مدیریت صحیح در زمینه واردات تولید داخل را تحت شعاع قرار داده و رغبت به تولید را از بین خواهد […]

سیدناصر موسوی لارگانی با انتقاد از اوج گیری واردات به کشور و خروج ارز، گفت: واردات بی رویه سم مهلک اقتصادی و نابودی تولید ملی است.
نماینده مردم فلاورجان در مجلس، با بیان اینکه عدم مدیریت صحیح در زمینه واردات تولید داخل را تحت شعاع قرار داده و رغبت به تولید را از بین خواهد برد، افزود: جاذبه بالای واردات برای برخی سودجویان ازمبادی مختلف اجازه مدیریت صحیح درحوزه نیازسنجی را سلب کرده است.
وی با تاکید براینکه استفاده از کالاها و محصولات خارجی درصورتی که مشابه آن در داخل تولید شود اشکال شرعی دارد، تصریح کرد: پورسانت‌ها، سفرهای خارجی، درآمدهای میلیاردی و جاذبه های این چنینی واردات را رونق بخشیده است.
موسوی لارگانی با اشاره به ظرفیت‌های بسیاری که درتولید محصولات و کالاهای مختلف درکشور داریم، گفت: بسیاری از توانمندی‌های داخلی در سایه بی توجهی به تولید کننده ضایع می شود.
وی با تاکید بر اینکه باید با تقویت خودکفایی در تولید محصولات و کالاهای مختلف به تحقق منویات رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی توجه شود، افزود: در تولید بسیاری از محصولات وارداتی همچون گندم ایران دستی توانمند داشته اما به علت سوءمدیریت ها محل امنی برای واردات می شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: درخصوص تولید کالاهای استراتژیک همچون گندم ایران این توانمندی را دارد که علاوه بر تحقق خودکفایی زمینه رونق صادرات در گرو حمایت از تولید داخلی را نیز فراهم کند.
وی همچنین با انتقاد از واردات گندم بیش از نیاز داخل، گفت: نزدیک به ۴ ماه ذخیره گندم پیش بینی ما از واردات این محصول بوده در حالی که طبق بررسی های انجام شده متاسفانه اکنون نزدیک یک سال ذخیره این محصول را داریم.
موسوی لارگانی با تاکید بر ضرورت مدیریت فرآیند صادرات و واردات، افزود: واردات نتیجه نادیده گرفتن تولید داخل و بی توجهی به زحمت تولید کننده ملی است.
وی یادآور شد: خروج از رکود منوط به حمایت از سرمایه گذار و صنعت گر داخلی و خرید کالای تولید ملی است.

 

ارسال دیدگاه

عکس روز