کد خبر : 7180 ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت [ ۴:۲۴ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

قانون مرجع تعیین کننده موضوع مینو خالقی از نامزدهای مجلس در اصفهان است.

مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: برجام توسط همه گروه ها و جناح ها با تایید رهبرمعظم انقلاب تصویب و تایید شد و هیچ انتقادی بر آن نیست و تنها بلحاظ فنی و حقوقی طرفین باید به تعهدات شان پایبند باشند.

به گزارش سرویس خبر سیمای استان ، محمدامین رضازاده عصر روز چهارشنبه در نشست فعالان سیاسی کاشان اظهار کرد: دولت تدبیر و امید با رویکرد و سیاست برد – برد و تعامل مثبت با جهان گام در این راه گذاشت و با انتخاب وزیر امورخارجه و دیپلمات های کار بلد، با شش کشور قدرتمند جهان پای میز مذاکره نشست.
وی از بین بردن تبلیغات سوء مانند ایران هراسی و شیعه هراسی را از جمله برکات برجام برشمرد و گفت: دنیا با برجام فهمید ایران تهدیدی برای هیچ کشوری نیست و کشوری متمدن و دارای منطق است.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور برجام را تبلور وحدت ملی دانست و خاطرنشان کرد: نادیده گرفتن اثرات برجام بی انصافی است.
وی با بیان اینکه منتقدان به برجام مقامات نظام و حتی مسئولان جریانها و احزاب سیاسی نبودند، یادآور شد: هیچ مقام عالی رتبه نظام اعم از دینی، حکومتی، نظامی و امنیتی علیه برجام صحبت نکرد.
رضازاده تاکید کرد: دولت یازدهم با مذاکره چهره زیبایی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در جهان به نمایش گذاشت و به تمام دنیا نشان داد که ایران تهدیدی برای هیچ کشوری نیست و کشورها ملزم شدند، ایران هسته ای را بپذیرند.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور یادآور شد: دکتر روحانی با سیاست و رویکرد تعاملی هم در عرصه ملی و هم درعرصه بین المللی وارد رقابت شد.
وی همچنین گفت: خط مشی دولت تدبیر و امید، تریبونی و رسانه ای کردن اختلافات و آوردن آنان در فضای عمومی جامعه نیست، زیرا دولت می کوشد اختلافات را در چارچوب قانون و در نشست های کاری و حرفه ای پیگیری و برطرف کند.
مدیرکل سیاسی وزارت کشور تصریح کرد: برخی گروه ها و تشکل های سیاسی انتقاداتی به مسئولان وارد می کنند اما مردم فهیم و با بصیرت هم خیلی از اختلافات بین مسئولان خوشحال نمی شوند و از آنان نمی پذیرند که همیشه درگیری داشته باشند.
رضازاده با تاکید بر پرهیز از اختلافات و تربیونی کردن آنها گفت: اختلافات به زیان مردم و مورد سوء استفاده بدخواهان و دشمنان در داخل و خارج کشور می شود.
وی همچنین اعتدال را خط مشی دولت یازدهم بیان کرد و افزود: اعتدال دارای ریشه دینی در اسلام است.
رضازاده همچنین در بخش دیگری از سخنان خود، وجود احزاب، تشکل ها و گروه های سیاسی در کشور را باعث از بین بردن رانت خواری، فساد اداری و باند بازی دانست و اذعان کرد: وقتی تشکل های سیاسی وجود داشته باشند مانع سوء استفاده برخی ها در این زمینه می شوند.
وی در خصوص خانم خالقی یکی از نامزدهای مجلس شورای اسلامی در اصفهان گفت: در این مورد فقط بحث حقوقی بین شورای نگهبان و وزارت کشور وجود دارد و در نتیجه مرجع تعیین کننده، قانون است.
رضازاده تصریح کرد: آنچه که فرمانداری، استانداری و وزارت کشور مسئول آن است، انجام داده اند و پیگیر شده اند و در نهایت شورای نگهبان نیز نظری دارد، که توضیح داده شده است.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات