کد خبر : 67019 ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ ساعت [ ۷:۵۱ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

شیوع وبا در اصفهان تکذیب شد / افزایش بیماری‌های اسهالی

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شیوع وبا در اصفهان را تکذیب کرد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از مهر ، پژمان عقدک در خصوص برخی شایعات منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر شیوه وبا در اصفهان اظهار داشت: باید توجه داشت که هیچ افزایشی در زمینه بیماری‌های اسهالی و گوارشی به وجود نیامده است.

وی افزود: البته باید توجه داشت که با فرارسیدن فصل گرما نسبت به حالت عادی مختصری بیماری‌های اسهالی افزایش می‌یابد اما این افزایش در حدی نیست که سیستم هشدار وزارت بهداشت را به صدا در بیاورد چرا که امری عادی است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه افزایش دما، عدم رعایت مسائل بهداشتی از جمله شست‌وشوی نامناسب میوه‌های فصل، شیوع بیماری ویروسی و گاهاً مسمومیت‌های احتمالی دلیل افزایش بیماری‌های گوارشی است، اضافه کرد: از سویی نیز باید توجه داشت که کرونا همچنان وجود دارد و این بیماری می‌تواند به شکل گوارشی اتفاق بیفتد.

وی اضافه کرد: چیزی به نام وبا در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان وجود ندارد و شهروندان نباید در این زمینه نگران باشند و تنها با انجام مراقبت‌های بهداشتی سلامت خود را تضمین کنند.

عقدک تصریح کرد: البته باید توجه داشت که بعد از بیماری‌های گوارشی آب بدن به شدت کاهش می‌یابد و باید آب کافی توسط افراد مبتلا به ویژه بعد از بهبودی مصرف شود.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات