کد خبر : 66794 ۶ خرداد ۱۴۰۱ ساعت [ ۲۱:۵۰ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش خروجی سدزاینده‌رود برای آخرین نوبت آبیاری کشاورزی دراصفهان

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان از رهاسازی آب برای توزیع آخرین نوبت آبیاری اراضی کشاورزی شرق اصفهان خبرداد.

افزایش خروجی سدزاینده‌رود برای آخرین نوبت آبیاری کشاورزی دراصفهان

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، محمود چیتیان با اعلام افزایش خروجی سد زاینده رود از بامداد امروز پنجشنبه پنجم خردادماه، اظهار داشت: این پنجمین و آخرین نوبت توزیع آب برای آبیاری اراضی کشاورزی شرق اصفهان است.

وی با بیان اینکه آب به مدت ۱۰ روز برای اراضی کشاورزی شرق اصفهان توزیع خواهد شد، خاطرنشان کرد: رهاسازی آب تنها برای کشت شرق است و توزیع نوبت دوم آب برای آبیاری باغات و اراضی غرب اصفهان به تازگی به اتمام رسید.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان ذخیره کنونی سد زاینده رود را ۳۸۵ میلیون مترمکعب اعلام کرد و افزود: ورودی به این سد هم اکنون ۶۰ متر مکعب بر ثانیه و خروجی از آن ۸۰ مترمکعب بر ثانیه است.

به گزارش مهر پیش از این تا ۲۷ اردیبهشت ماه طی چهار نوبت برای اراضی کشاورزی شرق اصفهان آب توزیع شده که هر نوبت به مدت ۱۰ تا ۱۲ روز بوده است.

توزیع مرحله چهارم آب برای کشت کشاورزان شرق اصفهان از ۱۶ تا ۲۷ اردیبهشت ماه ادامه داشت.

همچنین طی نوبت سوم توزیع آب برای کشت شرق اصفهان و نیز بنش اول برای باغات غرب این خطه به طور همزمان از شامگاه ۲۵ فروردین ماه افزایش یافت و تا پنجم اردیبهشت ماه جاری بود.

در نوبت دوم آبیاری اراضی کشاورزی شرق اصفهان نیز خروجی سد زاینده رود از بامداد پنجم فروردین به مدت ۱۲ روز افزایش یافت.

۱۲ بهمن سال گذشته نیز به مدت ۱۲ روز آب از سد زاینده رود به سمت اراضی کشاورزی شرق اصفهان برای نوبت اول کشت پاییزه رها سازی شده بود و حدود ۳۰ درصد از اراضی این منطقه زیر کشت گندم و گلرنگ رفت.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات