کد خبر : 66524 ۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت [ ۱۸:۱۲ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

رئیس کمسیون نظارت بر سازمان های صنفی شهرستان مبارکه خبر داد:

ارجاع 400 فرم تخلف صنفی به اداره تعزیرات حکومتی

اتاق اصناف شهرستان عملکرد اتحادیه های صنفی را مورد بررسی و در صورت مشاهده موارد مغایر قانون نظام صنفی ، موضوع در کمسیون نظارت مطرح گردد .

در هفتمین جلسه کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار که به ریاست فرماندار شهرستان مبارکه آقای مهندس اصغر هدایت در محل فرمانداری تشکیل گردید ، فرماندار شهرستان ضمن تبریک میلاد حضرت علی  (ع) و اعیاد ماه رجب از اعضای کمیته و عوامل بازرسی قرار گاه شهید امانی و بازرسین ادارات شرکت کننده در طرح نطارت بر بازار تشکر و قدردانی و اشاره نمودند : با توجه به ایام پایانی سال  و به منظور جلوگیری از التهاب و حفظ آرامش بازار شهرستان ، تیم های بازرسی باید  تشدید نظارت ها را با اهتمام بیشتر و بطور مستمر در دستور کار خود قرار دهد .

جلیل حقیقی سخنگوی کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار ضمن اشاره به تاثیرات مثبت بازرسی‌های انجام شده و حضور بازرسان در بازار شب عید گفت : بسیجیان قرارگاه شهید امانی و بازرسین ادارت عضو کمیته اقدام مشترک ، از ابتدای شروع طرح در اوایل دی ماه تا کنون در ۹ مرحله بازرسی در شهر های مختلف شهرستان ، تعداد ۸۵۰ واحد صنفی را مورد بازرسی قرار داده اند که از این تعداد،  ۴۰۰ فرم تخلف صنفی به اداره تعزیرات حکومتی ارجاع شده که ۸۰ درصد این پرونده ها توسط اداره تعزیرات شهرستان رسیدگی و منجر به صدور حکم شده است .

جلیل حقیقی ، رئیس کمسیون نظارت بر سازمان های صنفی افزود: کلیه اتحادیه های صنفی بر اساس ماده ۳۰ قانون نظام صنفی مکلف به تعیین تکلیف قیمت کالا و خدماتی هستند که تاکنون نرخ مصوبی برای آن به تصویب کمیته قیمت گذاری نرسیده است .
همچنین مقرر گردید  اتحادیه گوشت قرمز شهرستان بطور هفتگی قیمت گوشت قرمز را رصد و در صورت نیاز قیمت پیشنهادی را جهت تصویب ، اعلام نماید .
اتاق اصناف شهرستان عملکرد اتحادیه های صنفی را مورد بررسی و در صورت مشاهده موارد مغایر قانون نظام صنفی ، موضوع در کمسیون نظارت مطرح گردد .

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات