کد خبر : 65955 ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت [ ۱۸:۱۱ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

همزمان با برگزاری بیست و سومین مانور سراسری زلزله مدارس:

آموزش ایمنی و امدادی 3000 دانش آموز مبارکه ای به صورت حضوری و مجازی

در برنامه مانور سراسری امسال دانش اموزان در دو بخش حضوری در مدارس و غیر حضوری در منزل در این مانور شرکت کردند.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، لطف الله ابوطالبی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مبارکه با اعلام این خبر گفت : آموزش به دانش‌آموزان می‌تواند خسارت های روحی و روانی در زمان حوادث را کاهش دهد چرا که افراد آشنا به اصول امداد و نجات و فعالیت های خود امدادی و دگر امدادی  در زمان بحران سریع تر از سایر افراد می‌توانند حداقل به خود و خانواده‌هایشان امدادرسانی کنند.

وی افزود : این مانور با محوریت ایمنی در برابر زلزله در مدرسه و خانه، اطلاعات جامعی به مخاطبان مانور ارائه  می‌دهد که با فراگیری آن می‌توانند در مقابل زلزله احتمالی از آمادگی لازم برخوردار شوند.
رئیس جمعیت هلال احمر مبارکه گفت: با همکاری آموزش و پرورش شهرستان مبارکه و با تشکیل تیم های آموزشی از جوانان با استعداد آموزش آموزه های امدادی و ایمنی به بیش از ۳۰۰۰ نفر از دانش آموزان  به صورت مجازی و حضوری  انجام شد.

ابوطالبی اظهار داشت : تدوین سناریوی آموزشی که بتواند پاسخگویی نیاز آموزشی دانش آموزان باشد در دستور کار قرار گرفت و به همین سبب با مشورت مربیان جوان این جمعیت سناریوی امدادی با هدف به کارگیری دانش آموزان در همه امورمربوط به مانور تدوین و تشریح گردید و در جلسه ای پیش از برگزاری به تایید مجریان برگزاری مانور از ادارات مختلف شهرستان رسید.

وی درادامه با تاکید بر اینکه تاب‌آوری مهمترین هدف برگزاری مانور زلزله در مدارس است گفت: در برنامه مانور سراسری امسال دانش اموزان در دو بخش حضوری در مدارس و غیر حضوری در منزل در این مانور شرکت کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر مبارکه افزود: در بخش حضوری  این مانور دانش آموزان با مهارت‌های اصول پناهگیری و خروج اضطراری در زمان وقوع زلزله در شرایط پاندمی به صورت عملی آشنا شدندو در بخش غیر حضوری دانش اموزان با ساخت کلیپ از نحوه پناهگیری و خروج ایمن در منزل در این مانور شرکت کردند .

ابوطالبی در پایان گفت :راه اندازی کانون های دانش اموزی هلال احمر بستر مناسبی جهت ارائه آموزه های امدادی در مدارس می باشد تا دانش آموزان مسائل مربوط به زمان وقوع  ،حین و بعد از زلزله را  در ذهن خود راحتر شبیه سازی کنند و همچنین  برای مقابله مناسب در زمان حوادث و تاب آوری برای آن  با  ایجاد زیرساخت‌ها به سمت و سوی آموزش و آگاهی دادن به مردم به‌ویژه جامعه هدف  دانش آموزی گام بر داریم  وبتوانیم میزان خسارت‌های مالی، معنوی و روانی ناشی از حوادث کاهش دهیم.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات