کد خبر : 65931 ۱۱ آذر ۱۴۰۰ ساعت [ ۱۸:۰۰ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

همایش گرامیداشت هفته بسیج برگزار شد

همایش گرامیداشت هفته بسیج با دعوت شهردار مبارکه و با حضور فرمانده سپاه ناحیه مبارکه، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر،فرماندهان حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، دکتر احمدی شهردار مبارکه در همایش گرامیداشت هفته بسیج که در سالن اجتماعات شهرداری مبارکه گفت :  بسیج، گفتمانی فرهنگ‌ساز و چیدمانی حماسه‌ساز است و به هر ساحتی که احساس تکلیف شد ورود کرد و برآیند عملکردش، بهترین‌ها بود .

وی گفت: وجود روحیه بسیجی در کنار حمایت و هدایت شورای اسلامی شهر از مجموعه مدیریت شهری، زمینه‌ساز عمران و آبادانی شهر است.

وی ادامه داد: بسیج خطرهای موجود در جامعه را کاهش داده و وجود بسیجیان در هر نهاد خدمتگزاری زمینه‌ساز خدمت‌رسانی جهادی است.

شهردار مبارکه با اشاره به جایگاه فرهنگی و اجتماعی بسیجیان اضافه کرد: پیشکسوتان بسیج مایه مباهات جامعه بوده و تجارب آنها باید چراغ راه خدمت رسانی جهادی باشد.

وی  با اشاره به اینکه آنچه ماندگار است و به ما هویت می دهد موضوع تفکر و فرهنگی است که بسیج از آن برخوردار است، گفت: نقطه خدمتگزاری و نوکری مردم یعنی خدمت بی منت در جهت گره گشایی از زندگی مردم و ساختن یک جامعه الگو و این کار از بسیج بر می آید.

شهردار مبارکه گفت: می‌توانیم کمک‌های فکری و معنوی خوبی برای رفع مسائل شهرداری داشته باشیم پس امیدواریم کنار یکدیگر جلب رضایت خداوند را از مسیر خدمت به مردم کسب کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر مبارکه نیز در این مراسم گفت: بسجیان از اولین روزهای تشکیل ارتش بیت میلیونی بسیج، بدون منت از وطن، ناموس ملت و انقلاب دفاع کردند.

مهندس محمد ایرانپور  با تاکید بر لزوم بهره گیری از فرهنگ متعالی بسیج افزود: امروز نیز باید در نگاه و عملکرد خود بسیجی وار بوده و مدیون شهدا نباشیم.

وی با بیان اینکه امنیت موجود جامعه به برکت هدایت های رهبری، خون شهدا و وجود روحیه بسیجی است ادامه داد: در دفاع از حرم اهل بیت (س) بسیجیان بسیاری بدون منت و پست و مقام همانند هشت سال حضور یافتند و ایثار کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر مبارکه  افزود: اکنون نیز در عرصه خدمت رسانی به شهروندان، حداقل باید با زبانی خوش و رویی گشاده تکریم ارباب رجوع کرده و با روحیه بسیجی در رفع مشکلات مردم بکوشیم.

فرمانده سپاه ناحیه مبارکه نیز در این مراسم گفت: بسیج به عنوان نهاد مردمی برای تمامی اقشار جامعه برنامه فرهنگی و اجتماعی داشته و در تمامی عرصه ها حضور دارد.

سرهنگ عطایی افزود: به تعبیر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و امام راحل، بسیج معجزه و مولود انقلاب و به تعبیر رهبری پاره تن مردم است.

وی ادامه داد: بسیج شجره طیبه و نهادی ریشه دار و مردمی بوده و با روحیه جهادی و صادقانه در جامعه حضور یافته و مجاهدت می کند.

فرمانده سپاه ناحیه مبارکه  اضافه کرد: هم اکنون بهترین فرماندهان ، نخبه ها و دانشمندان و فعالان فرهنگی و اجتماعی کشورمان اکنون به بسیج بودن خود افتخار می کنند.

ایشان گفت: اگر امروز بسیج با تمامی قدرت حضور می یابد، این امر به تاسی از آرمان های متعالی انقلاب اسلامی است.

وی افزود: حراست از اصل و وجود انقلاب و ولایت و نیز صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی رسالت های اصلی بسیج است.

سرهنگ عطایی اضافه کرد: امروز بسیج صرفا یک نهاد ملی نیست بلکه آثار وجودی خود را در میان سایر ملت ها و جوامع نشان داده و تفکر ناب بسیجی در اقصی نقاط جهان در حال توسعه و پیشرفت است.این نتیجه نگاه عمیق و دوراندیشی امام راحل عظیم الشأن و توجه و تاکید رهبر معظم انقلاب به پرورش استعدادها و ظرفیت های مهم این نهاد بوده است.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات