کد خبر : 65886 ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت [ ۱۹:۰۳ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

محله محوری رویکرد اصلی شهرداری مبارکه در بودجه سال آینده است

شهردار مبارکه : تهیه و تدوین بودجه سال آینده شهر براساس بودجه محله محور و با رویکرد و نگاه عادلانه به همه محله‌های شهر است.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، حضور مسئولان در بین مردم و اطلاع از درخواست‌ها و مشکلات آنها آثار و برکات زیادی دارد و منجر به حفظ ارتباط آنها با مردم و به تبع آن مشارکت شهروندان برای انجام بهتر فعالیت‌ها می‌شود. لذا در دوره جدید مدیریت شهری، این رویکرد مدنظر اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار مبارکه قرار گرفته است. لذا اولین نشست صمیمی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مبارکه با مردم محله اسماعیل ترخان روز سه شنبه همزمان با نماز مغرب و عشاء و با حضور معاونین و مدیران شهرداری در سالن گلستان شهدای این محله برگزار شد.

شهردار مبارکه گفت: تهیه و تدوین بودجه سال آینده شهر براساس بودجه محله محور و با رویکرد و نگاه عادلانه به همه محله‌های شهر است.

دکتر محمدمهدی احمدی در نشست صمیمی با مردم محله اسماعیل ترخان اظهار داشت: سهم بودجه محله اسماعیل ترخان در بودجه سال آینده شهرداری مبارکه مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه نگاه محله محور برای فصل بودجه ریزی بعنوان مطالبه اعضای شورای اسلامی شهر است ادامه داد: این قول را می‌دهیم که هنگام تنظیم بودجه، نه تنها به این محله بلکه نگاه به بودجه سال آینده در تمام محله‌ها، یک نگاه محله محور خواهد بود که گزارش آن در زمان تصویب بودجه قابل احصاء خواهد بود.

شهردار مبارکه با بیان اینکه بودجه این شهرداری حدود ۱۰۰ تا ۱۱۰ میلیارد تومان است افزود: وضعیت امروز شهرداری با چهار یا پنج سال گذشته قابل مقایسه نیست.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته اعتباراتی از صنایع دریافت می‌شد و در شهرستان هزینه می‌شد اما این قانون تغییر کرده و بودجه ارزش افزوده در بصورت استان تقسیم می‌شود.

به گفته وی، مشکلات مالی در شهرداری مبارکه وجود دارد که شهروندان کم و بیش از آن اطلاع دارنداما ظرفیت‌های بسیاری هم در شهرداری وجود دارد.

احمدی با اشاره به عملکرد و اقدامات انجام شده در گذشته، بیان کرد: اقداماتی در راستای رونق پروژه‌ها در سطح شهر مبارکه و بویژه محله اسماعیل ترخان تعریف شده است.

وی با بیان اینکه مکلفیم پروژه‌های محرک اقتصادی را در برنامه کاری خود قرار دهیم تاکید کرد: یکی از دلایل اصلی عدم رونق محله اسماعیل ترخان، تعریف نکردن پروژه‌های محرک اقتصادی در این محله است.

شهردار مبارکه یادآور شد: بافت فرسوده زیادی در این محله وجود دارد که مردم را در سال‌های گذشته برای ساخت و ساز با مشکل مواجه کرده و هنگام مراجعه به شهرداری با پاسخ عدم امکان ساخت مواجه می‌شدند.

وی اضافه کرد: جلسات و پیگیری‌های خوبی در یک ماه گذشته در راستای اخذ مصوبات برای بهینه سازی بافت ناکارآمد شهری انجام شده تا طرحی روی آن تعریف شود تا قسمتی از این محله از وضعیت کنونی خارج شود.

احمدی با بیان اینکه در حال حاضر در مراحل نهایی طرح قرار داریم ابراز امیدواری کرد که تا ۶ یا ۷ ماه آینده بتوانیم تکلیف بافت ناکارآمد شهری را مشخص کنیم و مجوز ساخت ارائه دهیم.

شهردار مبارکه با بیان اینکه مردم انتظارات و درخواست‌های بسیاری دارند گفت: بابت همه کم و کاستی‌ها و نواقص موجود از مردم عذرخواهی می‌کنم و بعنوان نماینده شهرداری دست تک تک شهروندان را می بوسم.

وی با اشاره به اینکه بیشتر مطالبات و شکایات امروز مردم این محله در خصوص چهاربانده امام رضا (ع) بود، ادامه داد: تعیین تکلیف این اتوبان بعنوان یکی از مطالبات شهرداری از اداره کل راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است که در صورت احداث آن، مشکل تردد خودروها و کامیون‌ها از محدوده این محله که موجب شکایت و گلایه مردم و بروز خسارات متعدد به زیرساخت‌های شهری شده، برطرف خواهد شد.

احمدی بیان کرد: چهاربانده سیمان سپاهان بعنوان یک پروژه ملی تعریف شده و جزو طرح‌های شهرداری مبارکه نیست و متولی آن سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است و شهرداری برای احداث این پروژه در کنار سازمان راهداری است و از تمام ظرفیت‌های خود برای کمک به اجرای این طرح استفاده خواهیم کرد.

شهردار مبارکه اظهار داشت: تصمیم گیری در این زمینه در حیطه وظایف و اختیارات شهرداری نیست و ما بعنوان پیشنهاد دهنده این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

احمدی با بیان اینکه بازدیدهای مختلفی از سطح محلات شهر مبارکه در یک ماه گذشته انجام شده است افزود: روزی نیست که از یکی از محلات بازدید نداشته باشم و هر روز از ساعت ۷ صبح تا ۱۱ شب پیگیر مسائل و مشکلات شهری هستم.

وی گفت : عملیات آسفالت ریزی و لکه گیری بعنوان مطالبه جدی مردم و اعضای شورای شهر، در همه محلات در حال انجام است.

شهردار مبارکه اضافه کرد: عملیات آسفالت ریزی و لکه گیری معابر و خیابان‌ها، به همت معاونت عمرانی شهرداری در سطح شهر شروع شده و ادامه پیدا خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: احیای پارک ساحلی، احداث خانه فرهنگ و حسینیه، جلوگیری از تردد کامیون‌ها، نصب تابلوی ورودی در محله، نبود سالن ورزشی و احداث پیاده رو در برخی معابر از مهمترین مسائل و مشکلاتی بود که امروز مطرح شد و مورد توجه قرار خواهد گرفت.

دکتر احمدی با اشاره به اینکه حضور امروز در این محله بعنوان اولین جلسه پس از شروع به کار با هدف پاسخگویی به مردم بود بیان کرد: پیگیر مطالبات موردی شهروندان این محله در بازه‌های زمانی دیگر خواهیم بود و جلسات آتی مسائل و مشکلات در سطح کلان را با منتخبان و معتمدان محلی برگزار خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه برگزاری جلسات حضوری در سطح محلات بعنوان یکی از مطالبات جدی اعضای شورای شهر از شهردار مبارکه است افزود: امروز مدیریت شهری مبارکه با تیم کامل شهرداری در این محله حاضر شدند و مورد استقبال خوبی قرار گرفتند که نشان دهنده این است که شهروندان اسماعیل ترخان حرف‌ها و مشکلات زیادی برای گفتن دارند.

وی ابراز امیدواری کرد که در این دوره بتوانیم مدیریت خوبی را برای خدمت به شهروندان داشته باشیم و با پاسخگویی به مسائل و مشکلات مردم، در پایان دوره کارنامه درخشانی را به مردم ارائه دهیم.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات