کد خبر : 63482 ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ ساعت [ ۷:۵۳ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

دکتر صالحی در دیدار با مسئول اردوگاه کرامت استان اصفهان:

کار شما در شرایط کنونی یک جهاد است

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس گفت: کار شما سخت است و در شرایط کنونی یک جهاد است؛ پیگیر رفع مشکلات این مرکز هستم و این پیگیری‌ها را تا به نتیجه رسیدن، وظیفه خود می‌دانم که نجات یک فرد آسیب دیده از مواد مخدر و معتاد، نجات جامعه است.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، مسئول اردوگاه کرامت استان اصفهان با توضیح اینکه به دلیل اینکه در حریم شهرستان مبارکه هستیم برای اولین بار سهمیه ۳۰ نفر را به این شهرستان اختصاص دادیم، بیان کرد: خوشبختانه تاکنون ۲۵ نفر از معتادان متجاهر شهرستان را درمان و ترک دادیم، دوره‌های ترک اعتیاد در این مرکز سه ماه است و اگر فردی نیاز بیشتری داشته این مدت را تمدید می‌کنیم.

رجبی اضافه کرد: علاوه بر ترک یک فرد معتاد، با خانواده او هم ارتباط برقرار می‌کنیم تا به آن‌ها آموزش برخورد با فرد پاک شده از اعتیاد داده شود؛ شخصاً با این افراد صحبت می‌کنم.

وی با بیان اینکه دستگاه‌های مختلف دولتی به ما قول همکاری دادند اما متأسفانه هیچ تاکنون کمکی به ما نشده است، تصریح کرد: ما در کنار فعالیت‌های ترک از اعتیاد مهارت‌آموزی را هم در برنامه داریم و کارگاه‌های بلوک‌زنی، تولید ماسک و پخت نان را برای اشتغال آن‌ها ایجاد کردیم که پس از ترک دوباره به سمت مواد مخدر سوق پیدا نکنند.

مسئول اردوگاه کرامت استان اصفهان افزود: چندین خانواده را منجر به طلاق شده بود را با ترک فرد معتاد، دوباره احیا کردیم و از همراهی و کمک‌های شما تشکر می‌کنیم و درخواست دارم که این کمک‌های شما همچنان ادامه پیدا کند.

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی در این دیدار گفت: پیگیر رفع مشکلات این مرکز هستم و این پیگیری‌ها را تا به نتیجه رسیدن آن وظیفه خود می‌دانم که نجات یک فرد آسیب دیده و معتاد، نجات جامعه است.

دکتر صالحی اظهار کرد: کار شما سخت است و در شرایط کنونی یک جهاد است که انجام و به نتیجه رسیدن این فعالیت‌های با افراد جهادی امکان پذیر است؛ با احیا خانواده‌هایی که به دلیل اعتیاد به مواد مخدر متلاشی شدند، هم باقیات‌صالحات و هم کاهش بسیاری از مشکلات در جامعه رقم می‌خورد.

وی تأکید کرد: از ظرفیت‌های مختلف شهرستان برای کمک و توسعه این مرکز کمک می‌گیریم که با توسعه و فعالیت بیشتر این مراکز آسیب‌های اجتماعی در سطح جامعه و به‌خصوص شهرستان مبارکه کاهش پیدا می‌کند.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات