کد خبر : 62991 ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت [ ۷:۵۷ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایران حملات نیروهای آمریکایی به مناطقی در شرق سوریه را محکوم کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان حملات غیر قانونی و تجاوزگرانه نیروهای آمریکایی به مناطقی در شرق سوریه را به شدت محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه حملات غیر قانونی و تجاوزگرانه نیروهای آمریکایی به مناطقی در شرق سوریه که نقض آشکار حقوق بشر و تجاوز نسبت به حقوق و قوانین بین المللی است را به شدت محکوم کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: این حملات که در ادامه تجاوزات مستمر رژیم صهیونیستی به خاک سوریه می‌باشد، در شرایطی صورت گرفته است که نیروهای آمریکایی طی سالهای اخیر به طور غیر قانونی وارد خاک سوریه شده و اقدام به اشغال مناطقی از خاک این کشور و سرقت منابع طبیعی از جمله نفت نموده است که حق طبیعی مردم سوریه می‌باشد.

خطیب زاده در ادامه اظهار داشت: همچنین پایگاه‌های غیر قانونی آمریکایی در خاک سوریه اقدام به آموزش نیروهای تروریستی و استفاده ابزاری از آنها می‌نمایند.

سخنگوی وزارت امور خارجه این اقدام دولت جدید آمریکا را تجاوز آشکار به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه و نقض قوانین حقوق بین الملل دانست که منجر به تشدید درگیری‌های نظامی و بی ثباتی بیشتر منطقه خواهد شد.

 

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات