کد خبر : 62893 ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت [ ۱۷:۰۲ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

کاهش ۱۲ درجه‌ای دما در اصفهان / امشب اصفهان بارانی می‌شود

رئیس اداره پیش‌بینی هوای استان اصفهان گفت: دمای هوای این استان در روزهای پایانی هفته بین هشت تا ۱۲ درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، فاطمه زهرا سیدان با اشاره به بررسی نقشه‌های هواشناسی استان اصفهان تا روز جمعه اظهار داشت: بررسی این نقشه‌ها بیانگر ورود سامانه ناپایدار جوی به استان اصفهان از بعدازظهر امروز است.

وی افزود: بر این اساس آسمان در اکثر مناطق استان اصفهان افزایش ابر را خواهیم داشت.

رئیس اداره پیش‌بینی هوای استان اصفهان با بیان اینکه در مناطق غربی و جنوبی بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود، ادامه داد: احتمال رعد و برق و تگرگ نیز دور از انتظار نیست.

وزش طوفان در شرق و شمال اصفهان

وی با بیان اینکه از بعد از ظهر امروز همچنان وزش باد شدید و نسبتاً شدید در استان اصفهان پیش بینی شده است، ادامه داد: طوفان همراه با گرد و غبار نیز برای مناطق شرقی و شمالی استان پیش بینی شده است.

سیدان با بیان اینکه از عصر روز پنجشنبه و صبح روز جمعه دمای هوا بین هشت تا ۱۲ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد، ابراز داشت: همچنین طی ۲۴ ساعت اخیر نیز کمینه دمای استان اصفهان بین سه تا پنج درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد.

صدور هشدار زرد دمایی در اصفهان

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت آینده دمای هوای شهر اصفهان در گرم‌ترین و سردترین ساعات به ترتیب بین ۲۲ و ۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان است، ادامه داد: همچنین در این بازه زمانی چوپانان با دمای ۲۸ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین و ورزنه با دمای صفر درجه سانتی‌گراد سردترین نقطه استان است.

رئیس اداره پیش‌بینی هوای استان اصفهان تصریح کرد: با توجه به کاهش شدید دما در استان اصفهان هواشناسی هشدار زرد دمایی را صادر کرده است.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات