کد خبر : 62791 ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ساعت [ ۲۰:۰۱ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

فرماندار مبارکه در نشست خبری با اصحاب رسانه:

شهرداران و شوراها موظف به ارائه گزارش عملکرد به مردم هستند / رصد بازار شب عید و برخورد با گرانی ها

نشست خبری اصغر هدایت فرماندار شهرستان مبارکه به مناسبت دهه فجر با اصجاب رسانه شهرستان مبارکه برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، اصغر هدایت در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک ایام الله دهه فجر ، انقلاب اسلامی را سرآغاز تحولات بزرگ در جهان عنوان کرد و گفت : دهه فجر فرصت بزرگی برای بازخوانی دستاوردهای انقلاب است و بنا به فرمایشات بنیانگزار جمهوری اسلامی این انقلاب یکی از معجزه های قرن است.

فرماندار مبارکه افزود: هرچه از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد اهمیت تبیین دستاوردهای انقلاب بیشتر می شود.

وی با اشاره به تلاشهای دشمنان برای ناکارآمد خواند این انقلاب اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از راهبردهای دشمنان در جنگ نرم ایجاد یاس و ناامیدی بین مردم و کمرنگ کردن این انقلاب است که به لطف خدا و هوشیاری مردم این تلاشها به نتیجه ای نرسیده است.

اصغر هدایت با اشاره به دستاوردهای ۴۲ ساله انقلاب اسلامی گفت: در تمامی حوزه ها از جمله اقتصادی ، علمی ، آموزشی ، صنعت ، فناوری هسته ای ، علم و فناوری ، نظامی و … دستاوردهای انقلاب اسلامی چشمگیر بوده است.

فرماندار مبارکه به دستاوردهای حوزه صنعت با توجه به موقعیت شهرستان مبارکه اشاره کرد و افزود: فولاد مبارکه یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است که امروز با تحریم این شرکت و مدیرعامل آن دشمنی استکبار با عرصه صنعت بیش از گذشته نمایان می شود.

هدایت گفت: در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۵۶ پروژه قابل بهره برداری در شهرستان مبارکه با اعتباری بالغ بر ۱۰۵۱ میلیارد تومان و با مشارکت بخش خصوصی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفته است.

وی افزود : ۲۹ پروژه مربوط به شهرداری ها و دهیاری ها ، ۱ پروژه گردشگری ، ۲۶ پروژه در حوزه صنعت ، آموزش و پرورش و جهاد کشاوری می باشد.

فرماندار مبارکه با اشاره با پروژه های شاخص شهرستان در این دهه گفت: اهم پروژه های مورد افتتاح مربوط به شهرداری مجلسی ، مبارکه ، کرکوند ، طالخونچه بود که تعدادی با حضور دکتر جمالی نژاد معاون وزیر کشور افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت و تعدادی دیگر در روزهای آینده با حضور مقامات کشوری ، استانی و شهرستانی افتتاح خواهد شد.

اصغر هدایت در پاسخ به سوالی در خصوص معیشت مردم و گرانی ها در بازار گفت : گشت های نظارتی در حوزه اصناف در روزهای آینده به شکل ویژه فعال شده و بازار را در ایام پایانی سال رصد خواهند کرد و با گرانی به صورت جد برخورد خواهد شد.

فرماندار مبارکه به انتخابات شوراهای شهر و روستا اشاره کرد و افزود: حوزه رسانه باید با تلاش بیشتر شور و نشاط را در جامعه ایفاد کنند و شهرداران و شوراها نیز موظف هستند بدون بزرگنمایی با ارائه گزارش عملکرد به رسانه ها جهت انعکاس به مردم همکاری کنند.

اصغر هدایت بهبود جاده های شهرستان را یکی از اولویت های کاری خود عنوان کردو گفت:جاده مبارکه به بروجن در سه راهی طالخونچه تا شهر مجلسی ظرف هفته آینده زیر بار ترافیک رفته و مابقی این جاده تا پایان محدوده شهرستان تا سال ۱۴۰۱ به زیر بار ترافیک خواهد رفت.

وی افزود: جاده ساحلی مبارکه – دیزیچه که وضعیت نابسامانی نیز دارد با تعامل اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای تا پایان سال اصلاح و ترمیم شده و ادامه بلوار امام رضا نیز در دستور کار طرح ترافیک شهرستان قرار گرفته است.

فرماندار مبارکه با اشاره به طرح شرکت آب منطقه ای جهت کانال کشی از سد چم آسمان تا سد نکوآباد گفت: بنا بر دستور استاندار محترم هر اتفاقی که قرار است در شهرستان ها انجام گیرد باید با اطلاع مسئولین شهرستان ها باشد و این طرح نیز بدون هماهنگی و اطلاع مسئولین اجرایی نخواهد شد.

اصغر هدایت با اشاره به نزدیک شدن به پایان دوره شوراهای شهر و روستا و تکمیل پروژه های نیمه تمام افزود: با توجه به ماههای آخر شوراهای شهر و روستا هیچ پروژه ی جدیدی بدون در نظر گرفتن منابع مالی برای آینده آغاز نمیشود و اولویت با اتمام پروژه های نیمه تمام می باشد.

رئیس ستاد شهرستانی مدیریت کرونا با اشاره به تغییر رنگ شهرستان از آبی به زرد افزود: ۵۵ درصد ابتلاها مربوط به نشست های خانگی بوده و اگر ساده انگاری ها ادامه پیدا کند و مردم نیز رعابت نکنند پایان سال خوبی نخواهیم داشت.

رئیس ستاد انتخابات شهرستان مبارکه، انتخابات را یکی از رویدادهای مهم سال ۱۴۰۰ در کشور عنوان کرد و گفت: حضور حداکثری مردم در انتخابات مشت محکمی بر زیاده خواهی دشمنان و مایوس کردن آنان خواهد بود.

خبرنگار : حامد کیانی

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات