کد خبر : 62637 ۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت [ ۱۰:۲۰ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر اداره سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری مبارکه:

بزرگ‌ترین پروژه سرمایه‌گذاری شهرداری مبارکه با اعتبار 560 میلیارد ریال آماده کلنگ زنی است

مدیر اداره سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری از کلنگ زنی بزرگ‌ترین پروژه سرمایه‌گذاری شهرداری مبارکه با اعتبار 560 میلیارد ریالی در دهه مبارک فجر خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ؛ مرتضی عزیز خانی افزود: این پروژه باهدف توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و  ارائه خدمات تلفن ثابت ، اینترنت پرسرعت ، ایجاد و راه‌اندازی دوربین‌های نظارتی، ثبت تخلف و پلاک خوان در شهر مبارکه اجرایی خواهد شد .

مدیر سرمایه‌گذاری شهرداری مبارکه با اشاره به نحوه واگذاری این پروژه اظهار داشت:  شرکت فناپ تلکام پس از طی چهار مرحله برگزاری فراخوان عمومی به‌عنوان برنده فراخوان این پروژه مشخص شد.

وی  بیان کرد: کنترل ترافیکی و پایش تصویری شهر از طریق اجرای دوربین‌های نظارتی ،دوربین‌های ثبت تخلف و پلاک خوان ازجمله دیگر اهداف اجرای این پروژه محسوب می‌شود و درمجموع نیازهای شهر و مدیریت شهری را در حوزه ارتباطات زیرساخت فراهم  می کند.

عزیز خانی خاطرنشان کرد: جامعه هدف این پروژه بسیار گسترده بوده و از شهروندان تا سازمان‌ها و نهادهای دولتی و حتی اپراتورهای ارائه خدمات تلفن همراه و ثابت و کلیه شرکت‌های دارای مجوز FCP  را در برمی‌گیرد.

او  ادامه داد : برنامه زمان‌بندی که برای اجرای این پروژه در نظر گرفته‌شده است، شامل طراحی در دوره زمانی سه‌ماهه، اجرا در بازه زمانی ۹ تا ۱۲ ماهه  و بهره‌برداری در یک دوره ۱۵ ساله انجام خواهد شد .

وی از کلنگ زنی و آغاز عملیات اجرایی  این پروژه هم‌زمان با دهه مبارک فجر خبر داد و افزود:طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در نظر است تا در اردیبهشت‌ماه سال آینده بخش دوربین‌های نظارتی ،ثبت تخلف و پلاک خوان مورد بهره‌برداری قرار ‌گیرد.

مدیر اداره سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری مبارکه اظهار کرد:  مبلغ این قرارداد با در نظر گرفتن طرح توسعه بالغ ‌بر ۵۶۰ میلیارد ریال بوده که شامل ۲۶۰ میلیارد ریال تجهیزات پسیو ، ۱۲۰ میلیارد ریال تجهیزات اکتیو و ۱۸۰ میلیارد ریال جهت  توسعه طرح  می‌باشد.

وی اضافه کرد: در این پروژه از روش مشارکت B.O.L.T استفاده‌شده است به‌طوری‌که در طول مدت قرارداد بخشی از درآمد ناخالص اهداف تجاری به‌عنوان اجاره بهاء به شهرداری تعلق‌گرفته و بعد از اتمام طول دوره مشارکت تجهیزات پسیو به شهرداری واگذار خواهد شد.

وی  ادامه داد : ارتباط بین ساختمان‌ها و سازمان‌های شهرداری توسط شبکه پرسرعت یکی دیگر از مزایای اجرای پروژه می‌باشد.

وی گفت: نوع حفاری که در اجرای این پروژه صورت می‌پذیرد شامل عرض مقطع ۱۰ الی ۱۵ سانتیمتر و عمق ۴۵ سانتیمتر می‌باشد که پس از اجرای کابل ، توسط سرمایه‌گذار و با هزینه وی ترمیم می‌گردد.

مدیر اداره سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری مبارکه اضافه کرد: فاز اول این پروژه حدود ۱۰۴ کیلومتر پیش‌بینی‌شده که تا ۱۳۰کیلومتر قابلیت افزایش دارد.

عزیز خانی یکی از مهم‌ترین مشکلات امروزی جوانان را اشتغال دانست و گفت : در این پروژه به‌طور مستقیم بیش از ۲۰ نفر اشتغال‌زایی انجام خواهد شد .

وی به کاهش منابع درآمدی در شهرداری‌ها اشاره کرد و گفت : اجرای این پروژه منجر به ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری و همچنین ارائه خدمات شایسته‌تر برای شهروندان  می‌شود.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات