کد خبر : 62540 ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت [ ۱۲:۴۴ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

تدوین لایحه بودجه 1400 شهرداری مبارکه بر اساس سند چشم‌انداز و برنامه راهبردی

معاونت توسعه مدیریت و منابع شهرداری مبارکه گفت: بودجه 1400 شهرداری مبارکه تا اواسط بهمن‌ماه سال جاری تدوین و برای بررسی و تصویب نهایی به صحن شورای اسلامی شهر ارسال می‌گردد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، سعید باقری در مورد فرآیند تدوین بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری مبارکه با اشاره به اینکه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری مبارکه در حال حاضر در اداره طرح و برنامه‌وبودجه شهرداری مراحل پایانی فرآیند تدوین خود را طی می‌کند و جلسات بررسی کارشناسی  نهایی در حال برگزاری است، اظهار کرد: برآوردهای اولیه از منابع و همچنین مصارف تدوین‌شده که بخشی از این مصارف مربوط به هزینه‌های جاری و بخشی دیگر مربوط به تملک دارایی سرمایه‌ای و تملک دارایی مالی است.

وی افزود: بودجه ۱۴۰۰ شهرداری بر اساس دستورالعمل جدید تدوین بودجه شهرداری‌ها ، بخشنامه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری‌های کشور و همچنین رویکرد‌های موردنظر مدیریت شهری در چارچوب مأموریت‌ها و برنامه‌های عملیاتی و اولویت‌های مدنظر شورای اسلامی شهر تدوین‌شده است ، به‌نحوی‌که با مدیریت هزینه‌ها و تعادل بخشی و توزیع متوازن منابع محله محور بتوانیم باوجود دو معضل درگیر جامعه یعنی کرونا و اقتصاد، سرزندگی و نشاط را به شهر تزریق کنیم .

سعید باقری، به افزایش درآمدهای پایدار شهری تأکید کرد و افزود: بودجه شهرداری ازلحاظ سرانه جمعیتی از حمایت‌های دولتی بسیار کمی برخوردار است  و با تغییراتی که در لایحه بودجه اعمال‌شده تلاش داریم فشار کمتری به شهروندان وارد شود.

وی بابیان اینکه اصلاح الگوی مصرف و صرفه‌جویی در هزینه‌ها به‌عنوان یک اصل در شهرداری مبارکه پیگیری می‌شود، تصریح کرد: قطعاً مدیریت شهری به دنبال آن است تا بودجه سال ۱۴۰۰ با نگاهی کاملاً منطقی و کارشناسی شده تدوین و تصویب شود.

معاونت توسعه مدیریت و منابع شهرداری مبارکه  در مورد رویکردهای بودجه شهرداری مبارکه برای سال آینده اظهار کرد: رویکرد بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری ، حرکت در مسیر توسعه شهری بر اساس سند چشم‌انداز بیست‌ساله و برنامه راهبردی و عملیاتی  شهر و شهرداری و با نگاهی بر تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام می‌باشد.

وی اظهار کرد: بر اساس زمان‌بندی صورت گرفته، مهلت قانونی تدوین بودجه شهرداری پایان دی‌ماه است که به خاطر شرایط کرونا تا پانزدهم بهمن‌ماه تمدیدشده است و انشا ا… شهرداری مبارکه در زمان مقرر لایحه بودجه را به شورای اسلامی شهر جهت بررسی و تصویب نهایی تقدیم خواهد کرد.

 

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات