کد خبر : 62481 ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت [ ۸:۱۰ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

یک حرکت بزرگ فرهنگی در شهرستان مبارکه کلید خورد

با حضور آیت الله طباطبایی نژاد گام نخست طرح جامع جوادیه در شهرستان مبارکه برداشته شد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، دکتر پروین صالحی در این خصوص اظهار داشت با نیازسنجی منطقه به یک مرکز تخصصی فرهنگی و آموزشی ، حوزه علمیه امام محمدتقی(ع) شهرستان ، این موضوع را بررسی و طرح جامع جوادیه را تصویب نمود . با تعیین اهداف و راهکارهای اجرای آن و بررسی جانمایی های مختلف جهت اجرای این طرحِ جامع ، ساختمان قدیمی درمانگاه صفائیه که سال‌ها بلااستفاده مانده بود برای آن در نظر گرفته شد که طی مکاتبات و مذاکرات متعدد با فولاد مبارکه، سرانجام با انتقال مالکیت آن به حوزه علمیه شهرستان مبارکه موافقت شد .

وی در ادامه گفت: حمایت های بی دریغ آیت الله طباطبایی نژاد ریاست حوزه علمیه اصفهان در این خصوص و با برنامه ریزیهای پیش بینی شده ، این محل به یک مرکز فرهنگی شاخص در استان تبدیل خواهد شد و طرح هایی نظیر خیریه درمان، خیریه اشتغال و مدارس تحت پوشش حوزه علمیه در آن اجرا خواهد شد. که علاوه بر تامین نیازهای شهرستان به کمبود یک مرکز فرهنگی فعال در غرب شهر مبارکه نیز پایان خواهد داد.

صالحی با اشاره به حضور دکتر حبیبی رئیس دادگستری استان اصفهان در این بازدید بیان کرد : با توجه به نبود مکان مناسب برای شورای حل اختلاف شهرستان، تصمیم بر این گرفته شد تا زمان احداث ساختمان جدید شورا ، بخشی از محل طرح جوادیه در اختیار دادگستری شهرستان باشد تا کمبود محل مناسب برای حضور مردم در این نهاد نیز مرتفع گردد .

نماینده شهرستان در انتها ضمن تشکر از همکاری و همدلی مسئولان شهرستان در راه اندازی این طرح بزرگ گفت: حمایتهای آیت الله طباطبایی نژاد نماینده محترم ولی فقیه در استان اصفهان و نگاه ویژه ایشان به شهرستان مبارکه را ارج می نهیم و امیدواریم هرچه زودتر شاهد راه اندازی این مرکز فرهنگی باشیم.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات