کد خبر : 62013 ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت [ ۱۷:۵۲ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

شهردار مبارکه از آغاز به کار قرارگاه حافظان سلامت در شهر مبارکه خبر داد

مهندس هاشمی در جلسه هماهنگی اجرای طرح حافظان سلامت گفت :همزمان با موج سوم شیوع ویروس کرونا، قرارگاه حافظان سلامت در راستای غربالگیری و مقابله با ویروس کرونا به همت ستاد مدیریت مبارزه با کرونا شهرستان و با همکاری و پشتیبانی شهرداری مبارکه شروع به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، وی هدف از راه اندازی این قرارگاه را بسیج حداکثری امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی برای مقابله با ویروس کرونا دانست و گفت: این قرارگاه ها می‌تواند مدیریت بیماری را به درون جامعه و اقناع‌سازی مردم و آموزش عمومی منجر کند.

شهردار مبارکه  بیان داشت: این قرارگاه با ۷ پایگاه محلی و با بیش از ۸۰  نیروی انسانی  فعالیت پیشگیرانه، بهداشتی، غربالگری،آموزشی، اطلاع رسانی در موضوع مبارزه با کرونا را در محلات و نقاط مختلف شهر را  بر عهده خواهند داشت و فضاسازی و فرهنگ سازی، ایجاد روحیه امید ، اطلاع رسانی و آموزش چهره به چهره و گسترده برای اقناع افکار عمومی از جمله برنامه های آن است.

وی  با تاکید بر اینکه شهرداری ها به موازات تلاش های موثر و خستگی ناپذیر مجموعه بهداشت و درمان ، در خط مقدم کنترل و مبارزه با شیوع این ویروس قرار داشته، به همکاری و پشتیبانی همه جانبه شهرداری مبارکه از قرارگاه حافظان سلامت  اشاره کرد و افزود: این طرح با محوریت ستاد مدیریت کرونا شهرستان و با همکاری  نیروی مقاومت بسیج، ائمه جمعه و جماعت، هلال احمر، شبکه بهداشت، شهرداری و شورای اسلامی شهر مبارکه اجرایی می شود.

مهندس هاشمی در ادامه افزود: تهیه بسته های معیشتی، کمک به سالمندان و بیماران کرونایی ، تولید و توزیع اقلام بهداشتی ضروری در سطح محله، ثبت نام داوطلبین جهت کمک به کادر درمانی، ارشاد و تذکر به اصناف و افراد کم توجه به این بیماری بخشی از دیگر فعالیت های این  پایگاه ها  در محلات است%ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات