کد خبر : 61967 ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت [ ۹:۲۳ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزئیات دریافت مجوز تردد در اصفهان اعلام شد

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای اصفهان برای مجوز ترددها گفت: ورود خودروهای شخصی بومی برای شهرهای قرمز به دیگر شهرها و ورودی خودروهای غیربومی به شهرهای قرمز ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، حجت الله غلامی در نشست مجازی با اصحاب رسانه  در مورد آخرین تصمیمات ستاد کرونای استان اصفهان اظهار داشت: در هر شهری بستری شدن با تست پی سی آر مثبت روزانه ۴ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر وضعیت زرد می‌شود و اگر روزانه ۶ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر باشد، وضعیت نارنجی و بستری شدن روزنامه ۱۰ نفر وضعیت قرمز تلقی می‌شود.

وی افزود: هر شهری بتواند محدودیت‌ها را اجرا و وضعیت خود را بهبود دهد به سمت و سوی محدودیت های کمتر خواهد رفت و اگر نتواند به مرحله بعدی خواهد رفت، بنابراین متناسب با وضعیت شهرها محدودیت‌ها نیز متغیر است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای اصفهان با اشاره به محدودیت‌های شهرهای قرمز که در قالب ۵ گروه محدودیت اعمال می‌شود، تصریح کرد: گروه اول شامل مشاغل ضروری و غیرضروری است که مشاغل ضروری شامل دستگاه‌های اجرایی که در زندگی روزمره شهروندان ارتباط مستقیم دارد؛ مانند خدمات آب و برق و گاز، بهداشت و درمان و سلامت، خدمات بانکی، حمل و نقل عمومی، تامین کالاهای اساسی و خدمات شهری و نظارت بر بازار.

وی خاطرنشان کرد: برای خدمات ضروری یک سوم کارکنان در محدودیت قرمز و یک دوم کارکنان در شرایط عادی به صورت حضوری حاضر شوند و سایر افراد به صورت دورکاری باشند. در بخش تجاری و بازرگانی و مشاغل دو، سه و چهار دو هفته تعطیلی را اعمال خواهیم کرد.

غلامی یادآور شد: تخلف از این دستورالعمل‌ها برای این مشاغل پلمپ به مدت ۱۵ روز در نظر گرفته می‌شود؛ مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها، مدارس و حوزه‌های علمیه در شهرهای با وضعیت قرمز تعطیل است که در صورت تخلف در ابتدا به صورت تذکر و بار دوم انفصال از خدمت برای مدیران و بار سوم جریمه نقدی به میزان دو میلیون تومان خواهد بود.

وی با بیان اینکه مراکز اجتماعی و فرهنگی و مراسم مذهبی و غیره در شهرهای قرمز تعطیل و در صورت تخلف بار اول تذکر و بار دوم جریمه کتبی ۱۰ میلیون تومانی مقرر شده است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای اصفهان برای ترددها که مورد سوال بسیاری از شهروندان است، تصریح کرد: ورود خودروهای شخصی بومی برای شهرهای قرمز به دیگر شهرها و ورودی خودروهای غیربومی به شهرهای قرمز ممنوع است؛ در صورت تخلف اعمال جریمه یک میلیون تومانی در نظر گرفته شده است که هر ۲۴ ساعت یکبار اعمال می‌شود.

وی افزود: در شهرها تردد خودرو‌های شخصی از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در سطح شهر ممنوع است و جریمه برای تردد خودروها ۲۰۰ هزار تومان است. در شهرهای زرد و نارنجی فعالیت کارکنان ادارات حضور تا دو سوم برای خدمات ضروری است و خدمات عادی یک دوم است؛ فقط مشاغل گروه‌های سه و چهار تعطیل است.

غلامی در خصوص استثناء تردد در شهرها برای کارکنان مراکز بهداشت و درمانی، قضات و دادگستری، آتش نشانی‌ها، فرودگاه‌ها و صدا و سیما با برگ تردد همراه با کارت شناسایی از ساعات ۲۱ به بعد را مجاز دانست و افزود: شرکت‌های خدماتی و تولیدات لبنی و صنایع و غیره لیست خودروهایی که نیاز به تردد دارند را توسط اتحادیه‌ها به فرمانداری‌های مربوطه ارسال کنند تا برگ تردد دریافت کنند.

وی اشاره‌‌ای به تاکسی‌های اینترنتی و عمومی کرد و گفت: با نظارت سازمان تاکسی رانی و ارسال لیست به فرمانداری برگ تردد خود را دریافت کنند؛ موارد خاصی هست که برای مثال بیمار دارند، در این صورت با مدارک و شواهد به نیروی انتظامی می‌توانند تردد داشته باشند؛ از اولین روز آذر این پروتکل‌ها اجرایی خواهد شد.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات