کد خبر : 61956 ۲۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت [ ۱۸:۰۷ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

پایداری صنعت شهرستان در گرو توجه به جوانان بومی؛ از حق قانونی مردم شهرستان دفاع می‌کنم

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان فولاد و دیگر صنایع شهرستان این موضوع را به‌صورت یک اصل ثابت داشته باشند که افراد غیربومی هیچ‌گاه عِرق این شهرستان را نخواهند داشت، درحالی‌که جوانان بومی صنعت شهرستان خود را به‌صورت پایدار حفظ خواهند کرد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، دکتر پروین صالحی در نخستین جلسه ویژه اشتغال نیروهای بومی در صنایع شهرستان مبارکه با اشاره به لزوم برگزاری این جلسات درگذشته اظهار داشت: جلسات ویژه اشتغال نیروهای بومی در صنایع شهرستان باید از مدت‌ها پیش تشکیل می‌شد ولی این در حالی است که اکنون را هم مطلعی دانسته و ادامه این جلسات را به‌سرعت تشکیل خواهیم داد.
وی ادامه داد: عقل، شرع و وجدان حکم می‌کند که در درجه نخست هر صنعتی نیاز منطقه خود را رفع کند و با فرصت‌های خود بخشی از آثار منفی تهدیدات ناشی از فعالیتش را جبران کند. فولاد مبارکه در رأس صنایع شهرستان قرار دارد و به همین دلیل نیز نخستین جلسه را با حضور مسئولان فولاد آغاز کرده و دیگر صنایع را نیز در آینده نزدیک دعوت خواهیم کرد.
نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی درباره هدف این جلسه بیان کرد: هدف از تشکیل این جلسه جذب حداکثری نیروهایی بومی شهرستان است و در این راستا در استان‌های زیادی شاهد رعایت شرط بومی‌گرایی در استخدام‌ها هستیم، اما این در حالی بوده که خواسته به‌حق مردم در صنایع فولاد مبارکه رعایت نشده و دراین‌خصوص در کنار مردم شهرستان خواهم بود و از حق قانونی آن‌ها نیز دفاع می‌کنم.
وی افزود: شهرستان مبارکه یک منطقه برخوردار در کشور شناخته می‌شود اما بااین‌وجود نرخ بیکاری بالاتری از متوسط کشور را نیز دارا است، انتظار بهره‌مندی از مزایا و اشتغال صنایع حق طبیعی و عقلی مردمی است که سال‌ها با سختی تبعات حضور صنایع در شهرستان خود همراه بوده‌اند و هیچ‌گونه توجیهی برای حضور افراد غیربومی در فرصت‌های شغلی این شهرستان وجود ندارد.
دکتر صالحی بیان داشت: در قانون جدید شرط بومی بودن یک فرد حداقل ۱۰ سال سابقه زندگی در یک محل تعیین‌شده است و بدین‌وسیله از مسئولان اداره کار درخواست ورود قاطع به این موضوع را دارم که افراد جویای کار بومی و غیربومی در شهرستان مبارکه تفکیک شوند. فرصت‌های این صنعت باید برای این منطقه روشن و شفاف شود به‌گونه‌ای که باید مشخص شود چه دست‌هایی برای عدم استفاده این فرصت در شهرستان در کار بوده است.
وی پیرامون تأثیر استفاده افراد بومی در صنایع تصریح کرد: مسئولان فولاد و دیگر صنایع شهرستان این موضوع را به‌صورت یک اصل ثابت داشته باشند که افراد غیربومی هیچ‌گاه عِرق این شهرستان را نخواهند داشت اما درحالی‌که جوانان بومی صنعت شهرستان خود را به‌صورت پایدار حفظ خواهند کرد. تهدیدات آینده صنعت فولاد فقط توسط جوانان این شهرستان حفظ خواهد شد.
نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جذب کارشناسان در صنایع استان باید از خود اصفهان و نه استان‌های دیگر باشد چراکه حضور افراد غیربومی در رأس صنایع، تراز استان را بر هم می‌زند و در آینده نزدیک باید منتظر شرایط خاص باشیم و این در حالی است که این موضوع از جهت شئون اجتماعی به‌هیچ‌وجه به صلاح استان اصفهان نبوده و باید هرچه سریع‌تر برای این معضل تمهیداتی اندیشیده شود.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات