کد خبر : 61709 ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت [ ۲۲:۳۳ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه:

حدود یک سوم پرسنل فولاد مبارکه از شهرستان هستند / آمار بیکاری مبارکه ۱۵ درصد

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: به گفته دشمنان تحریم ها تنها 30 درصد بر اقتصاد ایران تأثیر می گذارد، ضعف مدیریتی مردم را نگران می کند و قسمت عظیمی از مشکلات تحت تأثیر این جریان است.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از صاحب نیوز ، پروین صالحی عصر امروز در نشست خبری با بیان اینکه چهار ماه است که از عمر مجلس یازدهم می گذرد و دو ماه هر مجلس به تشکیل کمیسیون ها سپری می شود، اظهار کرد: اکنون شاکله مجلس شورای اسلامی شکل گرفته و مسئولیت ها مشخص است و مسائل و مشکلات زیادی کشور با آن مواجه است؛ سه بحث تحریم ها، مدیریت و ویروس کرونا اقتصاد ایران را تحت تأثیر گذاشته است.

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: به گفته دشمنان تحریم ها تنها ۳۰ درصد بر اقتصاد ایران تأثیر می گذارد، ضعف مدیریتی که مردم را را نگران می کند و قسمت عظیمی از مشکلات تحت تأثیر این جریان است؛ مسئله سوم ویروس کرونا است که بر روی اقتصاد جهان تأثیرات بسیار زیادی را گذاشته است.

وی افزود: با غمنامه خوانی موافق نیستم، تک تک ما مشکلات را لمس می کنیم؛ باید برای رفع این مشکلات باید بتوانیم راه حلی ارائه دهیم.

صالحی در خصوص وضعیت کرونا در مبارکه، خاطر نشان کرد: وضعیت شهرستان مبارکه نسبت به شهرستان های دیگر استان خوب و جز مناطق زرد حساب می شود که بیان می کند که شرایط ما حاد نیست اما این به معنای این نیست که دیگر پروتکل ها را کمتر رعایت کنیم.

وی با بیان اینکه انتقاد به وضعیت مدیریتی شهرستان وارد است، تصریح کرد: سیستم درمانی نمی تواند محدودیت اعمال کند، وظیفه  سیستم درمانی این است که مسائل بهداشتی را عرضه کند؛ این بیماری واکسن، درمان ندارد  و هیچ متخصصی نتوانسته در مورد این ویروس اظهار نظر کند.

نماینده مبارکه در مجلس اضافه کرد: باید ادارات دورکاری را در برنامه های خود اختصاص دهند؛ باید تجمع جمعیت و سفرها تعطیل شود که متأسفانه برای مسافرت ها به شهرهای قرمز محدودیتی اعمال نشده و تاکنون به خوبی رعایت نشده است.

وی با توضیح اینکه جاده مجلسی-بروجن یکی از نگرانی ها من قبل از دوران نمایندگی است، ادامه داد: وضعیت جاده ها در هر شهرستانی از عوامل توسعه آن است؛ یکی از مشکلاتی که این محور داشته آزادسازی آن است که بومی های محله همکاری لازم را نداشتند اما نزدیک به چهار ماه قبل آزادی سازی مسیر شروع و در اختیار پیمانکار قرار گرفته است.

صالحی عنوان کرد: بودجه های اولیه از قسمت بحران وزارت راه و شرکت ساخت حدود ۹ میلیارد اختصاص پیدا کرده و اعتبار کامل آن حدود ۳۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

صالحی عنوان کرد: قسمتی از بودجه های اولیه که از قسمت بحران وزارت راه و شرکت ساخت که حدود ۹ میلیارد اختصاص پیدا کرده و اعتبار کامل آن حدود ۳۰ میلیارد تومان برآورد شده است؛ البته در شرایط کسری بودجه دولت دوندگی برای اخذ بودجه زیاد است.

فولاد مبارکه برای ما تهدید و فرصت است

وی با توضیح اینکه فولاد مبارکه برای ما تهدید و فرصت است، اظهار کرد: فرصت آن تند شدن سرعت پروژه های عمرانی است اما تهدیدهای هر صعنتی عوارض و مشکلات خود را دارد؛ صعنت فولاد هم از زمانی که در شهرستان مبارکه مستقر شده نام مبارکه در سطح کشور و جهان برجسته شده است و تمام تلاش ما این است که این شهر باید آنچه در مسائل عمرانی، فضای سبز و جاده شهری در خورد همجواری فولاد باشد.

نماینده مبارکه در مجلس در خصوص تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه، گفت: نواقصی را که می بنیم نباید سکوت کنیم، من به عنوان نماینده شهرستان و مسئولیت هایی که مدتی در بهداشت و درمان داشته بودم می توانم با عینک بهتری مسائل را ببینم؛ اینکه حرکتی بیرون از شهرستان بخواهد کلید بخورد صحیح نیست؛ با توجه به اینکه حق شهرستان را در پیگیری مسائل مختلف محفوظ می دانم اما در شرایطی که صنایع تحریم است صلاح نمی ببینم که کسی بخواهد وارد این معقوله ها شود.

ما در مسیر شفاف از کانال های قانونی اگر نواقصی باشد پیگیری می کنیم

وی تصریح کرد: از مسیرهای قانونی باتوجه به مسائلی که تشخیص دادم کار را پیگیری می کنم اما گاهی اوقات سر و صدا است و که پشت این مسائل نظر به مخفی شدن بحث های دیگر است؛ ما در مسیر شفاف از کانال های قانونی اگر نواقصی باشد پیگیری می کنیم و اینکه بخواهد بیش از استحاق دارد بر روی آن جناجال و ذربین باشد، شخصا از این مسائل به شدت حذر دارم چون وضعتی جامعه ما هم با توجه به وضعیت روحی، معیشتی و اشتغال مردم ما انتظار دارند صحبت هایی شود که گره گشا شود و نمی خواهند جامعه را در دعوا و جدل ببینند.

صالحی تأکید کرد: با توجه به تحریم های ظالمانه باید تحلیل و ارزیابی هایی که می کنیم منصفانه و در این شرایطی که نفت تحریم های شدید دارد و کمک به صنایع بزرگ کمک به کشور محسوب می شود باید حرکات سنجیده ای انجام شود؛ قبل از اثبات هر چیزی نباید در جامعه راجع به آن صحبت کنیم و که جامعه از این نحو بیان مشکلات آسیب های زیادی دیده است.

حدود یک سوم پرسنل فولاد مبارکه از شهرستان مبارکه است

وی در خصوص بومی پذیری فولاد مبارکه ، گفت: بومی پذیری مجتمع فولاد مبارکه حق طبیعی مردم شهرستان است، مسئولان فولاد مبارکه اعلام می کنند که تعداد قابل توجهی از کارکنان این مجتمع بومی هستند اما آماری که ما گرفتیم حدود یک سوم پرسنل از شهرستان مبارکه است که تعداد جای افزایش دارد؛ متأسفانه در آزمون اخیر استخدامی که از تابستان سال قبل آگهی استخدام آن اعلام شده بوده، بومی پذیری را لحاظ نکرده بودند و شرایط پذیریش عمومی بود.

نماینده شهرستان  مبارکه در مجلس با بیان اینکه شاید اگر در شرایط اولیه کمی دقت می شد در حال حاضر دست باز تری داشتیم، تصریح کرد: با این حال تأکید بر بومی پذیری را در دستور کار خود قرار دهیم و قرار شد که پس از تکمیل مراحل استخدامی لیست آن را در اختیار ما قرار دهد؛ بحث پیمانکاری شرکت های مجتمع فولاد مبارکه بحث مهمی است که با در این زمینه هم با مسئولان فولاد مبارکه صحبت شده که قولی در این زمینه داده شده است.

آمار بیکاری در شهرستان مبارکه ۱۵.۶ درصد است

وی تأکید کرد: آمار بیکاری در شهرستان مبارکه ۱۵.۶ درصد است که با توجه به تعداد صنایع این آمار برای شهرستان برازنده نیست.

صالحی در پاسخ به سوالی در خصوص ایجاد صنایع تبدیلی فولادی در شهرستان مبارکه مبارکه، خاطر نشان کرد: صنایع تبدیلی یکی از نیازهای اساسی شهرستان مبارکه است، محصول نهایی فولاد مبارکه که ورق های فولادی است با هزینه های بالای حمل و نقل به شهرها و استان های دیگر حمل نشود، یکی از اولین نیازهای ما توسعه صنایع تبدیلی است؛ مشکلی که ما در شهرستان داریم به دلیل تعداد بالای ۵۱۴ واحد صنعتی کوچک و بزرگ وجود دارد که ۳۵۰ از آن فعال است دچار قانون تا شعاع ۵۰ کیلومتری هستیم.

ایجاد پارک لوجستیک و شهرک صنایع تبدیلی برای رفع بحران بیکاری در مبارکه

وی اضافه کرد: با کارشناسان در مورد احداث شهرک صنایع تبدیلی صحبت کردیم و بحثی داریم که در طرح کلی کشور برای شهرستان مبارکه برای اینکه صنعتی است و به شاهرگ های حیاتی کشور دسترسی پیدا می کند، طرح پارک لوژستیک را در نظر گرفتیم؛ امیدوار هستیم که بتوانیم هم شالوده صنایع تبدیلی و پارک لوژستیک را در این دوره برزیم اکه زمینه اشتغال خوبی ادر شهرستان ایجاد کنیم.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جلسات اولیه آن تشکیل شده و اختلاف در جانمایی آن بین دو نقطه وجود دارد که با کارشناسان محل آن انتخاب شود، وارد قسمت های اجرایی آن می شویم.

وی در خصوص وضعیت آب استان اصفهان، خاطر نشان کرد: مسئله آب مخصوص اصفهان نیست و بحث آب در حزوه فلات مرکزی ایران است؛ بنابر اعتراف کارشناسان آب کشور، کشور ما مشکل کمبود آب ندارد و مشکل کشور ما مسئله توزیع آب است؛ طبق صحبت ها مسئولان تنها در استان خوزستان سه هزار میلیارد متر معکب آب سالانه وارد خلیج فارس می شود و این در حالی است که کمبود سالانه آب استان اصفهان ۷۰۰ میلیون متر معکب است.

عدم اطلاعات کافی و آغشته شدن مسائل اجتماعی با سیاسی ترمز طرح های آبرسان

صالحی افزود: اگر مردم استان های مختلف توجیه شوند و توضیحات کامل به آن ها داده شود و کارشناسان آب شبکه توزیع آب را تنظیم کنند نباید این موجه های اجتماعی را در کشور داشته باشیم؛ به دلیل اینکه خیلی از مردم توجیه نیستند برخی از استان ها که شرایط آبی بهتری از اصفهان دارند صحبتشان این است که باید آب را حفظ کنیم اما مسئله هدر رفت آب در یک طرف و بحران آب در اصفهان از طرف دیگر است.

نماینده مردم مبارکه اضافه کرد: طرح های آب رسان خوبی در سطح استان و بین استانی داریم اما مقداری مسائل اجتماعی با مسائل سیاسی آغشته شده و این سیاسی شدن مسائل و ایجاد موج های بی جهت در مسیر تکمیل این طرح های آبرسان نقش ترمز را ایفا می کنند.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات