کد خبر : 61368 ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ ساعت [ ۲۱:۱۵ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیر آموزش و پرورش مبارکه شرایط سال تحصیلی جدید را تشریح کرد :

بازگشایی مدارس با رعایت پروتکل های بهداشتی از 15 شهریور/ داشتن ماسک برای تمامی مراجعین به مدارس الزامی است

نشست خبری مدیر آموزش و پرورش شهرستان مبارکه با اصحاب رسانه به مناسبت سال تحصیلی 1399-1400 برگزار گردید

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، سعید باقری در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: مدارس از ۱۵ شهریور ماه با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی فعالیت خود را آغاز میکنند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مبارکه با اشاره به جمعیت حدود ۲۷ هزار نفری دانش آموزان این شهرستان گفت:امر تحصیل ۲۳۶۴۰ دانش آموز در ۱۷۰مدرسه دولتی و ۴۰۶۰ دانش آموز در ۷۴ مدرسه غیر دولتی به عهده ۱۵۸۰ فرهنگی در این شهرستان می باشد

وی افزود: مدارس باید از ظرفیت های خود استفاده کنند و شعار شهرستانی امسال این اداره بر سه محور سواد رسانه ای ، مدرسه محوری و سلامت جویی می باشد

سعید باقری با اشاره به شرایط کرونایی کشور و فصل بازگشایی مدارس گفت: با توجه به دستورالعمل های ارسالی ، آموزش در مدارس بر اساس سه وضعیت سفید ، زرد و قرمز برنامه ریزی شده است.

وی خاطر نشان کرد: در شهرستان مبارکه براساس اعلام شبکه بهداشت و درمان و به صورت هفتگی برنامه ریزی میشود و با توجه به اینکه این شهرستان در اکثر اوقات در وضعیت زرد کرونایی می باشد مدارس با گروه بندی دانش آموزان به صورت ۳روز و ۲ روز و بالعکس و بر پایه حضور فیزیکی در مدارس برنامه ریزی می شود.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مبارکه افزود : استفاده از ماسک برای مدیران ، معاونین ، کادر آموزشی ، والدین ، دانش آموزان و مراجعه کنندگان به مدارس الزامی بوده و نظارت بر این امر برعهده مدیران مدارس می باشد.

باقری گفت: رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، ضد عفونی و گندزدایی مدارس ، تهویه مطلوب در این شرایط به صورت جد باید رعایت شود .

وی افزود: سرویس مدارس در خودروهای سواری به صورت سه نفر و در مینی بوس و ون به صورت نصف ظرفیت فعالیت میکنند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مبارکه در پاسخ به سوال خبرنگار ما در خصوص اجباری بودن شهریه در برخی از مدارس و لباس فرم دانش آموزان گفت: در مدارس خاص و شاهد هزینه بر اساس شهریه های مصوب دریافت می شود و در مدارس عادی به صورت مشارکت های مردمی و دلخواه مبالغ دریافت می شود و در خصوص لباس فرم مدارس نیز در سال تحصیلی جدید هیچ اجباری برای والدین نمی باشد .

باقری خاطرنشان کرد: والدین در خصوص استفاده از ماسک ، رعایت فاصله اجتماعی و رعایت نظافت فرزندان را توجیه و در خصوص فرهنگ سازی این موارد با مدارس همکاری نمایند.

وی دخصوص ساعات درسی مدارس گفت: برگزاری کلاس در هر شرایطی بسته به رنگ بندی آن فرق دارد و اختیار ساعات کلاسی به مدارس داده شده است و با تصمیم گیری مدیر این ساعات تعیین می شود.

سعید باقری به برگزاری کلاسهای در شبکه شاد نیز اشاره کرد و افزود: در سال گذشته حدود ۸۰ درصد از دانش آموزان شهرستان عضو شبکه شاد شدند و امسال نیز با استفاده از معلمان جوان و با تجربه کار آموزش آنلاین در شبکه شاد ادامه دارد .

مدیر آموزش و پرورش در پایان ضمن دعوت از تمامی ارگانها و نهادها برای حمایت و تعامل با آموزش و پرورش گفت: سلامت دانش آموزان از همه چیز برای ما واجب تر است و در رعایت پروتکل های بهداشتی در اولویت تمامی مدارس قرار دارد. خبرنگار / حامد کیانی

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات