کد خبر : 61357 ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ ساعت [ ۱۷:۴۹ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

لایروبی ۴۰ کیلومتر از رودخانه‌های شهرستان مبارکه

به منظور پیشگیری از وقوع سیلاب پاییزی، ۴۰ کیلومتر از رودخانه‌های شهرستان لایروبی و ۱۶ کیلومتر آن ساماندهی شد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از صدا و سیما ، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه به منظور پیشگیری از سیل و اجرای طرح‌های آبخیزداری شهرستان، ۲۰ میلیارد ریال با اولویت مناطق سیل خیز تخصیص یافته افزود: شرکت آب منطقه‌ای با کمک شهرداری‌ها اقدام به ساماندهی سایر مسیل‌ها خواهد کرد.
منصور شیشه فروش با بیان اینکه به دلیل برداشت بی رویه از سفره‌های زیرزمینی، ۱۸ دشت استان از پدیده فرونشست زمین متاثر شده گفت: در جلسه‌ای با حضور نماینده سازمان زمین شناسی مقرر شد آب منطقه‌ای طرح تعادل بخشی در همه مناطق را اجرا کرده و با برداشت‌های غیرمجاز نیز برخورد کند.
وی در خصوص بیمه کشاورزان استان هم گفت: برای جبران خسارات ناشی از حوادث و مخاطرات جوی در بخش کشاورزی، صندوق بیمه کشاورزی تشکیل شده که در سال زراعی گذشته ۴۷۰ میلیارد ریال اعتبار به کشاورزان، دامداران و مرغداران پرداخت کرده است.
رئیس ستاد مدیریت بحران استان به تصادف‌های اخیرجاده مجلسی– بروجن و فوت ۶ نفر هم اشاره و تصریح کرد: مقرر شد تا دو ماه آینده، راه و شهرسازی، برای تکمیل بانده کردن ۵ کیلومتر باقی مانده این محور، به صورت ویژه اقدام کند و ۱۸ کیلومتر باقی مانده نیز با پیگیری از وزارت راه تسریع یابد.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات