کد خبر : 61338 ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ساعت [ ۱۶:۵۸ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

چرا پروژه محور پرمخاطره مبارکه-بروجن کند پیش می رود؟

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: عدم تامین منابع مالی و وجود موانعی مختلف همچون اراضی کشاورزی و منابع طبیعی، تأسیسات عامل اصلی متوقف و کند شدن پروژه محور مبارکه-بروجن است.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از صاحب نیوز ، شاهسوندی امروز در جمع خبرنگاران در خصوص تصادفات اخیر محور مبارکه-بروجن اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام شده، مهمترین عامل تصادفات اخیر در این محور، خواب آلودگی رانندگان، عدم رعایت سرعت مطمئنه، انحراف به چپ و دیگر مسائل مرتبط با ایمنی بیان شده است.

معاون مهندسی، ساخت راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: محور مبارکه-بروجن به طول ۵۰ کیلومتر یکی از اصلی ترین راه های مواصلاتی و شریانی استان اصفهان با استان های هم جوار و دارای بارترافیکی سنگین و تردد بالای وسایل نقلیه است.

وی افزود: عملیات احداث باند دوم این محوراز سال ۱۳۸۶ آغاز شد و در سال های اخیر حدود ۱۵ کیلومتر آن با اعتباری بالغ بر ۷۹ میلیارد ریال به صورت چهار خطه احداث شده است؛ عدم تامین منابع مالی و وجود موانعی مختلف همچون اراضی کشاورزی و منابع طبیعی، تأسیسات عامل اصلی متوقف شدن این پروژه در دوره‌ی زمانی مشخصی است.

شاهسوندی با توضیح اینکه سال ۱۳۹۷ عملیات اجرایی پنج کیلومتر دیگر از مسیر را با قراردادی به مبلغ ۲۷ میلیارد ریال آغاز شد، بیان کرد: متأسفانه دوباره این موانع مانع از ادامه فعالیت پروژه شدند؛ صدمات و خسارات ناشی از تصادفات جادهای، را امری مهم و قابل ملاحظه است و به همین دلیل برای تکمیل این پروژه از هیچ تلاشی دریغ نشده است.

وی اضافه کرد: پس از پیگیری های متعددی برای باقیمانده مسیر ۲۱ کیلومتر و تکمیل پنج کیلومتر ابتدای مسیر که به صورت پراکنده کار شده بود، آزادسازی، مطالعات تکمیلی و مناقصه انجام پذیرفته است و عملیات اجرایی در حال حاضر تا حد اجرای قشر اساس، تکمیل ابنیه فنی به مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال توسط پیمانکار منتخب آغاز شده است.

معاون ساخت راه و شهرسازی اصفهان خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی این پروژه از سرعت مطلوبی دارد و برای روسازی مسیر شامل اجرای بتن غلطکی و آسفالت که حدود ۴۵۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است در شرف فرآیند برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار است.

وی در پایان گفت: ۴۱ کیلومتر از این محور ۵۰ کیلومتری مبارکه-بروجن در حوزه راه‌های استان اصفهان است که و اداره کل راه و شهرسازی اصفهان با نگاه ویژه ای برای ارتقاء سطح کیفی، حذف نقاط حادثه خیز و تصادفات رخ به رخ، چهار خطه کردن مسیر را در دستور کار خود قرارداده است.

 در هفته گذشته در محور مبارکه – بروجن در در دو تصادف شش نفر کشته و ۸ مصدوم شدند.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات