کد خبر : 61141 ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت [ ۱۸:۰۶ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

در جلسه مسئولین هیئات مذهبی شهرستان مبارکه با اعضا ستاد شهرستانی کنترل و مدیریت بیماری کرونا عنوان شد:

راه اندازی دسته عزاداری و زنجیرزنی در خیابان های شهر ممنوع است

روز گذشته جلسه مسئولین هیئات مذهبی شهرستان مبارکه با اعضا ستاد شهرستانی کنترل ومدیریت بیماری کرونا به ریاست مهندس هدایت سرپرست فرمانداری شهرستان مبارکه و باحضور اعضای شورای تامین شهرستان و دیگر اعضای ستاد کنترل ومدیریت بیماری کرونا و ادای احترام به شهدای مدافع سلامت و قدردانی از خدمات و تلاش‌های کادرهای درمان و مدیران دستگاه‌های مسئول در امر مبارزه با کرونا برگزار شد.

سرپرست فرمانداری شهرستان مبارکه ضمن اشاره به تلاش‌های دشمنان اسلام و انقلاب برای تخطئه شعائر مذهبی و آموزه‌های دینی به بهانه سلامت مردم، گفت: در این شرایط، جامعه ما در کنار سلامت جسمانی، به معنویت و تقویت باورهای دینی بیش از هر زمان دیگری نیاز دارد و نباید اجازه دهیم که دشمنان از این موضوع سوءاستفاده کنند.

وی افزودشبکه‌های معاند شبانه‌روز القا می‌کنند که برگزاری مراسم محرم مغایر با مقوله سلامت است، در حالی که این هیأت‌های مذهبی و دوستداران اهل بیت بودند که از روزهای اول شیوع کرونا، برای پشتیبانی از مدافعان سلامت و کمک به سلامت مردم تلاش کرده‌اند.

این جلسه که با هدف تشریح شیوه های عزاداری در ماه محرم و رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار شد، حجت الاسلام و المسلمین کیانی، رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مبارکه به تشریح این دستورالعمل پرداخت.

براساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا، امسال با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹، برپایی هرگونه ایستگاه صلواتی، چادر، خیمه و موکب در ایام ماه محرم ممنوع است.
همچنین مراسم های عزاداری باید با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی برگزار شده و راه اندازی دسته عزاداری و زنجیرزنی در خیابان های شهر ممنوع است.

در این جلسه مسئولین هیئات مذهبی شهر مبارکه نظرات خوددر رابطه با چگونگی برگزاری مراسمات عزاداری در مبارکه را عنوان کردند.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات