کد خبر : 60286 ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت [ ۱۷:۰۴ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

کارشناس مسئول پیش بینی هواشناسی استان اصفهان:

وزش باد نسبتاً شدید و رگبار شدید باران در اصفهان پیش‌بینی می‌شود

کارشناس مسئول پیش بینی هواشناسی استان اصفهان گفت: در اکثر مناطق استان اصفهان وزش باد نسبتاً شدید و رگبار شدید باران در اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از مهر ، حجت الله علی عسگریان اظهار داشت: نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی ناپایدار در استان اصفهان طی امروز (چهارشنبه) است

وی افزود: بر این اساس در اکثر مناطق استان اصفهان به تدریج افزایش ابر، گاهی وزش باد نسبتاً شدید و رگبار شدید باران و رعد و برق رخداد صاعقه تگرگ، گاهی وزش باد شدید و وقوع طوفان محلی به ویژه در جنوب‌غرب، جنوب‌شرق، جنوب و تا حدی مرکز استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود.

وقوع تندباد لحظه‌ای به ویژه در مناطق شرقی استان اصفهان

کارشناس مسئول پیش بینی هواشناسی استان اصفهان با تشدید ناپایداری‌های همرفتی تاکید کرد: وقوع تندباد لحظه‌ای به ویژه در مناطق شرقی و تا حدی مرکز گاهی با گردوخاک محلی دور از انتظار نیست.

وی ادامه داد: ناپایداری با شدت کمتر به صورت افزایش ابر و احتمال رگبار پراکنده در مناطق جنوبی و غرب استان اصفهان فردا نیز ادامه خواهد داشت.

علی عسگریان با اشاره به آب گرفتگی معابر عمومی، وقوع رواناب و جاری شدن سیلاب به صورت محلی گفت: توصیه می‌شود مردم از عدم تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌های فصلی و مسیل‌ها، خودداری از هرگونه فعالیت کوهنوردی، محکم نمودن سازه‌های موقت و پوشش گلخانه‌ها، عدم توقف در زیر درختان فرسوده، محافظت از دام‌ها در مراتع دامپروری و سایر اقدامات پیشگیری کنند.

کاهش دمای ۱ تا ۳ درجه‌ای در ۲۴ ساعت آینده

وی با بیان اینکه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق استان یک تا سه درجه کاهش خواهد داشت، تاکید کرد: روز چهارشنبه هوای شهر اصفهان کمی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و احتمال گرد و خاک موقتی، رگبار و رعد و برق همراه است.

کارشناس مسئول پیش بینی هواشناسی استان اصفهان اضافه کرد: روز پنج‌شنبه هوای شهر اصفهان صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد همراه است و روز جمعه صاف تا قسمتی ابری و غبار صبحگاهی گاهی وزش باد نسبتاً شدید پیش بینی می‌شود.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات