کد خبر : 60204 ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت [ ۱۶:۴۳ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان:

موزه‌ها و اماکن تاریخی استان اصفهان بازگشایی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان گفت: موزه ها و اماکن تاریخی استان اصفهان به جز کاشان با رعایت پروتکل های بهداشتی ابلاغ شده از امروز (چهارشنبه) بازگشایی شد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از مهر ، فریدون الله یاری با اشاره به بازگشایی اماکن تاریخی و موزه‌های اصفهان از روز چهارشنبه اظهار داشت: بازگشایی اماکن مذکور از درخواست‌های اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان به ستاد استانی مقابله با کرونا بود که در جلسه اخیر این ستاد بازگشایی این اماکن اعلام گردید.

وی افزود: پروتکل‌های بهداشتی اعم از بهداشت محیط و گندزدایی و ضدعفونی کردن اماکن تاریخی و موزه‌ها با نهایت دقت انجام می‌شود.

زمان بندی حضور گردشگران در اماکن تاریخی اصفهان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان با بیان اینکه حضور گردشگران در اماکن تاریخی و موزه‌ها زمان بندی شده است، تصریح کرد: گردشگران با تجهیزات بهداشتی و رعایت فاصله فیزیکی می‌توانند از بناهای تاریخی و موزه‌های اصفهان بازدید کنند.

وی بیان داشت: متناسب با فضای کالبدی اماکن تاریخی و موزه‌ها، ظرفیتی برای بازدید گردشگران تعیین شده و بیشتر از این ظرفیت پذیرش نخواهد شد.

فروش الکترونیکی بلیت‌های اماکن تاریخی

الله یاری از فروش الکترونیکی بلیت اماکن تاریخی و موزه‌ها خبر داد و افزود: بلیت‌ها به صورت آنلاین فروخته می‌شود و هیچ گونه اسکناسی ردوبدل نخواهد شد.

وی اضافه کرد: گردشگران می‌توانند از طریق اپلیکیشن که بر روی تلفن همراه نصب می‌شود، بلیت را خریداری کنند و یا از سیستم الکترونیکی ورودی بناهای تاریخی اقدام به خرید الکترونیکی بلیت کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان با بیان اینکه فعلاً شهرستان کاشان بنا به شرایط ویژه ای که دارد مشمول بازگشایی اماکن تاریخی و موزه‌ها نیست، گفت: ستاد مقابله با کرونا در شهرستان کاشان و دانشگاه علوم پزشکی کاشان پروتکل‌های بهداشتی اداره کل میراث فرهنگی را بررسی کرده و متعاقباً تصمیم گیری های لازم اتخاد خواهد شد.

وی افزود: موزه‌های خصوصی هم با حفظ پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ شده می‌توانند به پذیرش گردشگر و بازدید کننده اقدام کنند.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات