کد خبر : 59952 ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت [ ۱۲:۰۰ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

در نشست خبری مدیر آموزش و پرورش مبارکه مطرح شد:

هزینه سرویس مدارس تا 15 اسفند محاسبه و مابقی عودت داده میشود/ شهریه اوقات فراغت دانش آموزان در مدارس غیردولتی برگشت می شود

نشست خبری مدیرآموزش و پرورش شهرستان مبارکه به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم با اصحاب رسانه برگزار گردید

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سیمای استان ، سعید باقری در ابتدای این نشست ضمن تبریک روز کارگر و هفته بزرگداشت مقام معلم گفت: معلمی شغل نیست بلکه یک هنر است و افتخارم این است که یک معلم هستم و در خدمت فرهنگیان شهرستان مبارکه خدمت میکنم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مبارکه به ۲۷ هزار دانش آموز در شهرستان اشاره کرد و گفت: این تعداد دانش آموز در ۱۴۶ مدرسه دولتی و ۱۰۷ مدرسه غیردولتی مشغول به تحصیل هستند

وی افزود:از ۳هزار فرهنگی در شهرستان مبارکه هزار نفر بازنشسته  و ۲ هزار نفر مشغول به خدمت هستند

سعید باقری به پروژه های این مدیریت اشاره کرد و گفت: خانه معلم شهرستان با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است که کمبودهای این مجموعه بزودی مرتفع و پس از بازگشایی اماکن توسط ستاد ملی کرونا این مجموعه نیز بازگشایی می گردد .

وی افزود : مدرسه ۱۶ کلاسه سردار سلیمانی در قالب هنرستان ، مدرسه آفرینش دیزیچه به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع در ۳طبقه و ۲۰ کلاس ، مدرسه امام سجاد طالخونچه با ۱۱ کلاس در ۱ طبقه ، مدارس شهید مومن زاده خولنجان ، شهید بخشیان لنج و شهید نادری آدرگان اول مهر بهره برداری و در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مبارکه با اشاره به رتبه های کشوری و استانی فرهنگیان شهرستان ، افزود: کسب رتبه برتر استان در جذب سواد آموز ، کسب رتبه سوم در حوزه بهداشت و سلامت ، کسب رتبه سوم در سومین جشنواره سفیران سلامت ، کسب رتبه برتر استانی همیار معلم ، قبولی بسیاری از دانش آموزان در دانشگاهها با رتبه های برتر ، رتبه استانی در مسابقات آزمایشگاهی ، کسب ۴۰ رتبه استانی در مسابقات قرآنی و … از افتخارات این مدیریت می باشد.

سعید باقری به تعطیلی مدارس بر اثر شیوع ویروس کرونا در کشور اشاره کرد و گفت : از زمان تعطیلی مدارس معلمان آموزش را در فضای مجازی آغاز کردند.

وی افزود: شبکه سراسری شاد برای آموزش دانش آموزان از سوی وزارت آموزش و پرورش معرفی گردید و در شهرستان مبارکه ۱۰۰درصد مدارس به این شبکه وارد شدند.

مدیر آموزش و پرورش در خصوص محتوای باقی مانده دروس دانش آموزان نیز گفت: بر این باور هستیم بهترین آموزش حضوری بوده ولی به لحاظ شرایط موجود سلامت دانش آموزان برای ما مهمتر است به همین دلیل مجبور به تعطیلی مدارس شدیم و با توجه به اینکه حدود ۷۰ درصد مطالب درسی تا اسفند ماه به پایان رسیده مابقی محتوا به صورت غیر حضوری به دانش آموزان آموزش داده می شود.

وی خاطرنشان کرد: تا این لحظه مقرر گردید امتحانات پایه دوازدهم ۱۷ خرداد ماه آغاز و پس از پایان امتحانات ۳ هفته بعد آزمون سراسری برگزار شود.

سعید باقری به هزینه سرویس های مدارس اشاره کرد و افزود: شهریه سرویس مدارس از ۱۵ اسفند تا هر زمانی که هزینه ها اخذ شده است (پایان سال تحصیلی) باید تسویه و به والدین عودت داده شود و اولیا از ۱۵ خرداد با مراجعه به شرکت های مذکور برای تعیین تکلیف هزینه ها اقدام نمایند

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مبارکه در خصوص شهریه مدارس غیردولتی نیز گفت: در صورتی که تشخیص دهیم مدرسه ای از زمان تعطیلی در فضای مجازی در خصوص آموزش فعالیتی نداشته شهریه باید به اولیا عودت داده شود ولی اگر در فضای مجازی فعال بوده و آموزش را تعطیل نکرده باشد فقط هزینه های اوقات فراغت برگشت داده می شود.

خبرنگار:حامد کیانی

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات