کد خبر : 58813 ۱ اسفند ۱۳۹۸ ساعت [ ۱۸:۰۹ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

استفاده از تمام ظرفیت‌های شهرستان مبارکه برای اسکان مسافران نوروزی

جلسه ستاد اسکان مسافران نوروزی شهرستان با حضور مسئولین درسالن جلسات شهرداری مبارکه برگزار شد .

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، سعید باقری معاونت توسعه مدیریت و منابع شهرداری مبارکه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه ستاد نوروزی،اذعان داشت: شهرستان مبارکه به عنوان یک مقصد گردشگری برای مسافران مورد نظر می باشد و در همین راستا شهرداری های شهرستان اقدامات لازم را برای آماده سازی شهرها ، برای شهروندان و همچنین ورود مسافران و میهمانان نوروزی را از ماه های گذشته بصورت جدی و با تلاش شبانه روزی شروع کرده اند.

وی  با بیان اینکه برنامه ریزی های خوبی برای خدمات رسانی و رفاه حال مسافران نوروزی توسط فرمانداری، اداره میراث فرهنگی و گردشگری و شهرداری های شهرستان صورت گرفته است، افزود: بهبود سیما و منظر شهری،کاشت گلهای فصلی، پاکیزگی و نظافت تمامی معابر و خیابان ها و محلات  ،رنگ آمیزی دیوار های شهری و جداول ،نصب المان،نورپردازی میادین، ایجاد ایستگاه اطلاع رسانی راهنمای مسافر، ایجاد کمپ اسکان دائم و موقت مسافران، ساخت و آماده سازی سرویسهای بهداشتی ، ساماندهی و رنگ آمیزی تابلوهای راهنمای شهری ، تهیه و توزیع نقشه راهنمای گردشگری و … گوشه ای از خدمات شهرداری های شهرستان برای نوروز ۹۹ می باشد.

باقری خاطرنشان کرد: به همت مجموعه شهرداری مبارکه چهار ایستگاه هدایت و راهنمایی مسافر در ورودی های اصلی شهر به مسافرین خدمات ارائه می دادند تا مسافرین بدون دغدغه ذهنی اوقات فراغت خود را سپری نمایند.

معاونت توسعه مدیریت و منابع شهرداری گفت: یکی از موارد مهم در دیدگاه عموم ، جلوه و نمود مدیریت شهری در خدمات و فعالیت های ویژه ایام نوروز و کیفیت میزبانی از مهمانان و گردشگران نوروزی می باشد که می تواند شاخص مهمی در  ارزیابی عملکرد شهرداری در اذهان عمومی و ناظران تلقی شود .

وی  با اشاره به‌ضرورت اجرای برنامه‌های فرهنگی و گردشگری برای نوروز ۹۹  عنوان کرد :باوجود پتانسیل‌های قوی گردشگری ازجمله ارگ تاریخی نهچیر باید امسال نیز باید مانند سال‌های قبل برای شناساندن فرهنگ غنی شهرمان به مسافران نوروزی برنامه‌ریزی جامعی صورت پذیرد و همچنین در طراحی المان‌ها احیای فرهنگ‌ها ، سنت‌ها و حتی مشاغل قدیمی شهرمان باید موردتوجه قرار گیرد.

باقری بابیان اینکه فضاهای سبز و اماکن تفریحی برای استفاده همشهریان در این شهر ایجادشده، افزود: در نوروز ۹۸ بیش از ۱۷۰ هزار نفر از مجموعه پارک‌ها و فضاهای سبز شهر مبارکه استفاده کردند که بیشتر آن‌ها از شهرهای اطراف و مرکز استان بودند.

وی ضمن تقدیر از همراهی پرسنل شهرداری با برنامه‌های نوروزی گفت: در ایام نوروز و ایامی که همه مردم در حال دیدوبازدیدهای نوروزی و یا مسافرت هستند، کار پرسنل خدوم شهرداری تعطیل شدنی نیست، جا دارد همین‌جا از همه آنان و خانواده محترمشان در این زمینه تقدیر نمایم.

داود ایرانپور معاون خدمات شهری شهرداری مبارکه نیز در این جلسه  بابیان اینکه شهرداری‌ها یکی از ارگان‌های مهم و فعال در ستاد ساماندهی و ارتقاء خدمات سفرها هستند، به آمادگی همه‌جانبه این شهرداری برای استقبال از بهار و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای ارائه خدمات بهتر به مسافرین اشاره کرد

وی بر لزوم خدمات‌رسانی ویژه به مسافران نوروزی تأکید کرد و افزود: ارائه خدمات مطلوب و شایسته به مسافران نوروزی و جلوگیری از سردرگمی هم‌وطنان عزیزمان از اهمیت بسیاری برخوردار است و خاطره خوب و ماندگاری از سفرهای این ایام بر اذهان باقی خواهد گذاشت.
ایرانپور گفت: تمام توان مجموعه شهرداری مبارکه در ایام نوروزی به کار بسته خواهد شد تا در نقاط مختلف شهر، امکانات لازم برای رفاه حال هم‌وطنان و مسافرین گرامی فراهم گردد.
وی گفت: مبارکه به دلیل جاذبه‌های فراوان تاریخی و گردشگری یکی از شهرهای مهم استان اصفهان در زمینه جذب مسافر می‌باشد و ما باید با تلاش شبانه‌روزی شرایط لازم را برای پذیرایی از مهمانان نوروزی فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: در ایام نوروز ستاد تسهیلات سفر شهرداری به‌صورت شبانه‌روزی آماده خدمت به مسافران است و تدابیر لازم برای استقبال از نوروز ۱۳۹۹ اندیشیده شده است

گفتنی است در ادامه جلسه اعضای ستاد به ارائه نظرات و پیشنهاد‌ها خود برای برنامه‌های استقبال از بهار و اسکان مسافران نوروزی پرداختند.

ارسال دیدگاه

عکس روز