کد خبر : 58759 ۲۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت [ ۱۱:۰۲ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

امام جمعه اصفهان:

نمایندگان مجلس باید مطابق مصلحت کشور و نه منفعت خود عمل کنند

امام‌ جمعه اصفهان با بیان اینکه انتخاب اصلح نوعی امتحان الهی محسوب می شود، گفت: مردم باید نماینده مجلسی انتخاب کنند که در همه امور مطابق مصلحت مردم و کشور و نه منفعت خود عمل کند.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، آیت‌الله سید یوسف طباطبائی‌نژاد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با تقدیر از حضور بی‌نظیر مردم اصفهان در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار داشت: بسیاری از مردم کشورمان در سرمای کم نظیر در این فصل از سال نسبت به سالهای گذشته و در شرایط سخت برفی به راهپیمایی ۲۲ بهمن آمدند و با حضور کم نظیر خود در راهپیمایی امسال بار دیگر ثابت کردند که در دفاع از دین و انقلاب کم نخواهند گذاشت.

وی با اشاره به هم زمان شدن چهلمین سالروز شهادت سردار سلیمانی با ۲۲ بهمن ابراز داشت: بسیاری از مردم به عشق سردار سلیمانی و برای ابراز ادامه دادن راه او در دفاع از دین، انقلاب و مقاومت به راهپیمایی ۲۲ بهمن آمدند و این حضور بی نظیر در راهپیمایی و همچنین در تشییع سردار دل‌ها به واقع دشمنان را از رسیدن به اهدافشان نا امید کرد.

ردم میان عملکرد افرادی از میان مسئولان و حکومت تفاوت قائل هستند

امام‌جمعه اصفهان با بیان اینکه در طول سالهای گذشته دشمنان تمام تلاش خود را برای نا امیدی مردم و جدایی آنها از نظام به کار بردند اما ملت ایران با هوشیاری و بصیرت خود تمامی این نقشه‌ها را نقش بر آب کردند، ابراز داشت: مردم میان عملکرد افرادی از میان مسئولان و حکومت تفاوت قائل هستند و عملکرد نامناسب آنها را به حساب نظام نمی گذارند.

وی با اشاره به در پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم باید در انتخاب نمایندگان مجلس به موقع دقت لازم را به کار ببرند و فردی را برگزینند که مطابق مصلحت کشور و نه مصلحت و منفعت اندیشی برای خود عمل کند.

آیت الله طباطبایی تصریح کرد: وظیفه همه ما این است که فرد صالح را با مشورت و تحقیق انتخاب کنیم، فردی که خدمتگزار مردم و کشور باشد و قدرت و صلابت و شجاعت پیشبرد کارها به نفع مردم و جمهوری اسلامی را دارا باشد.

مردم فردی را برای مجلس برگزینند که وابستگی به غرب و شرق نداشته باشد

وی با بیان اینکه در روز قیامت از رای افراد نیز سوال خواهد شد و به همین دلیل انتخابات به نوعی امتحان الهی محسوب می شود که باید از آن سربلند بیرون بیاییم، گفت: باید فردی را برگزینیم که دارای قدرت تفکر و تصمیم گیری، با ایمان، بدون وابستگی به غرب و شرق و دارای قدرت درک و استدلال و علم باشد و از رای دادن به افراد به صرف همشهری بودن، همسایگی و دوستی خودداری کنیم تا رضایت الهی را جلب کنیم.

امام‌جمعه اصفهان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه گام دوم انقلاب نیز در مسیر گام اول پیش خواهد رفت، تاکید کرد: کشور ما در زمینه علم و پژوهش، در اخلاق و معنویت پیشرفت خوبی داشته است و باید این مسیر ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه افرادی در میان مسئولان داریم که همچون سردار سلیمانی جان برکف برای دفاع و سربلندی از کشور فعالیت می کنند و آرزوی شهادت در دل دارند، تاکید کرد: ما افراد جوانی مانند سلیمانی و حججی در کشور کم نداریم که باید از ظرفیت آنها در راستای رفع مشکلات اقتصادی کشور به خوبی بهره بگیریم.

ارسال دیدگاه

عکس روز