کد خبر : 58354 ۲۳ دی ۱۳۹۸ ساعت [ ۱۶:۰۳ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان:

اقدامات عزت‌آفرین سپاه نباید نادیده گرفته شود

امام جمعه اصفهان گفت: اقدامات سپاه برای کشور عزت‌آفرین بوده است؛ سپاه در مواقع بحرانی و عرصه‌های مختلف در سراسر کشور نقش مهمی را ایفا کرده و نباید خدماتش نادیده گرفته شود.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در حاشیه درس خارج فقه خود اظهار داشت: برخی از افراد جاهل شعارهایی را بر علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سر داده‌اند و یا مطالبی را منتشر کرده اند و قصد دارند به این شجره طیبه آسیب برسانند درحالی‌که سپاه در مواقع بحرانی و عرصه‌های مختلف در سراسر کشور از جمله سیل، زلزله و ساخت و سازهای پس از آن، جنگ با داعش، سازندگی، محرومیت زدایی، اشتغال زایی و غیره نقش مهمی را ایفا کرده است.

وی با بیان اینکه اقدامات سپاه برای کشور عزت‌آفرین بوده است، افزود: متأسفانه حادثه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی اتفاق افتاده و نباید این واقعه رخ می‌داد، همه ما از این حادثه متأثر و اندوهگین هستیم اما همه باید شرایط به وجود آمده را در نظر بگیریم.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان اضافه کرد: اپراتور سیستم دفاعی مستقر در حاشیه شهر تهران، فرصت کمی برای تصمیم‌گیری داشته و با توجه به اختلالات به وجود آمده، تصمیم به شلیک موشک می‌گیرد و به این فکر بوده که اگر اقدامی انجام ندهد، ممکن است هزاران نفر کشته و زیر بناهای کشور آسیب ببینند.

وی گفت: اگر اتفاقی برای شهروندان تهرانی رخ می‌داد، قطعاً آن زمان همه فریاد برمی‌آوردند که چرا سپاه اقدامی بر علیه دشمن انجام نداده است.

دروغ‌پردازی برخی از رسانه‌های خارجی علیه سپاه

آیت‌الله طباطبایی نژاد با اشاره به دروغ‌پردازی برخی از رسانه‌های خارجی علیه سپاه گفت: کسی درباره این حادثه دروغ نگفته است؛ همان‌طور که در خبرها مشاهده شد سردارحاجی‌زاده گفته است که از همان ساعات اولیه از این واقعه با خبر بوده و به مسئولان مربوطه اطلاع‌رسانی کرده و گروه‌های تحقیقاتی برای بررسی صحت واقعه تشکیل شده است؛ مسئولان هواپیمایی کشور بر اساس آنچه می‌دانستند و با پشتوانه اطلاعات فنی خود اعلام کردند اگر موشک به هواپیما برخورد می‌کرد هواپیما متلاشی می‌شد و موضوع برخورد موشک را منتفی می‌دانستند.

آیت‌الله طباطبایی نژاد با بیان اینکه شهید سپهبد سلیمانی قهرمان شجاعت و سردار حاجی‌زاده قهرمان صداقت است، تصریح کرد: پاسداران انقلاب اسلامی برای حفظ جان مردم و تمامیت ارضی کشورمان، همواره جان‌برکف در حال خدمت هستند و نباید خدمات آنان زیر سؤال برود.

طلاب و روحانیون حقایق را برای مردم تبیین کنند

وی با بیان اینکه طلاب و روحانیون حقایق را برای مردم تبیین کنند، عنوان کرد: پدر یکی از کسانی که در این حادثه جان خود را از دست داده است در نامه‌ای گفته است که سپاه اقدامات بزرگی داشته و با این حادثه نباید این اقدامات نادیده گرفته شود در حالی که در برخی محافل و فضاهای مجازی بر عکس این سخن مطرح می شود.

امام جمعه اصفهان با اشاره به اعتراضات ساختار شکنانه عده‌ای در تهران و مرکز شهر اصفهان تأکید کرد: کسی که این‌گونه اعتراض می‌کند نه شهید داده، نه در جنگ بوده و نه از بصیرت بویی برده است که امروز اعتراض این‌چنینی دارد و به دنبال فرصتی برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران است.

وی با تأکید بر ضرورت هوشیاری مردم نسبت به برنامه‌های دشمنان گفت: باید همه هوشیار باشیم که خودمان به خودمان لطمه نزنیم و پس از بهره‌مندی از شجره طیبه سپاه، آن را تخریب نکنیم.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات