کد خبر : 58188 ۱۳ دی ۱۳۹۸ ساعت [ ۹:۱۵ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

حاج قاسم به آرزویش رسید:

کرمان در رثای فرزندش در غم فرو رفت/مدال افتخار سردار بر سینه کویر

خبر ترور شهید سردار سلیمانی کرمان را در غم اندوه فرو برده و حالا حاج قاسم به آرزوی دیرینه‌اش یعنی شهادت رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، مردم شهر کرمان بدون شک افتخارشان را سرداری می‌دانند که محبوبیت و شجاعت و درایتش طی سال‌های اخیر نه تنها ایران بلکه مرزهای جهان اسلام را در نوردیده بود.

مردی متواضع که خانه‌اش را در یکی از محله‌های مرکز شهر به فاطمیه تبدیل کرده بود و در کنار فعالیت‌هایش هیچ گاه مردم و محرومان را فراموش نکرد. در تمام مشکلات و سختی‌ها وجودش در کنار مردم دیده می‌شد و در بزنگاهها مختلف تدبیر و اندیشه اش راهگشا بود.

سرداری که در اکثر سخنرانی‌هایش آرزویش که شهادت در راه خدا بود را به زبان می‌آورد و اشک می‌ریخت و حالا کرمانی‌ها برای او اشک می‌ریزند.

مردم کرمان شهید سردار سلیمانی را با نام حاج قاسم می‌شناسند، حاج قاسم در کرمان مانند مدال افتخاری است که بر سینه کویر زده شد.

او در سال ۱۳۳۵ در روستای کوهستانی قنات ملک در یکی از شهرستان‌های محروم کرمان به نام را بر چشم به جهان گشود.

شهید سردار سلیمانی تا سن ۱۲ سالگی تحصیلات ابتدایی را در روستای محل تولدش گذراند در نهایت راهی شهر کرمان شد. وی پس از ادامه تحصیلات فعالیت‌های انقلابی خود را در این شهر شروع کرد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی وارد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد.

در ابتدای جنگ حاج قاسم فرماندهی دو گردان از نیروهای کرمانی را برعهده گرفت و پس از مدت کوتاهی به پیشنهاد شهید حسن باقری نیروی‌های تحت فرماندهی سردار سلیمانی با نام لشکر ۴۱ ثارالله وارد میدان نبرد شدند.

از اینجا بود که نامش با لشکر ۴۱ ثارالله کرمان گره خورد، داستان افتخارات و جانفشانی‌هایش نقل محافل مردم کرمان شده بود و جوانان کرمانی وی را به عنوان الگوی خود قرار داده بودند.

والفجر ۸، کربلای ۴، کربلای ۵ و تک شلمچه جزو عملیات‌هایی بود که حاج قاسم و سربازانش در آن نقش کلیدی ایفا کردند.

پس از پایان جنگ اما حاج قاسم وارد عرصه دیگری برای خدمت به انقلاب اسلامی شد، وی که اندیشه‌های انقلابی اسلامی و ولایتمداری با جان و دلش یکی شده بود تمام تلاش خود را برای پیش برد فرمایشات امام خمینی (ره) به کار برد و پس از رحلت امام راحل به عنوان سرباز ولایت در پیش برد امنیت و آبادانی کشور تلاش کرد.

هر چند که بسیاری تصور می‌کنند حاج قاسم سلیمانی اقداماتش مبتنی بر مشی نظامی بوده است اما حضور وی در بسیاری از اقدامات عمرانی، فرهنگی و مذهبی در کرمان مشهود است.

هم اکنون مردم شهر کرمان به یاد مردی که در روزهای محرم به ویژه تاسوعا و عاشورا دست به سینه مقابل عزاداران حسینی می‌نشست و اشک می‌ریخت به ماتم فرو رفته‌اند.

امروز سردار شهید کرمان به آرزوی دیرینه‌اش رسیده است و این مردم کرمان هستند که در رثای او شک می‌ریزند و شهر را سیاه پوش می‌کنند.

اما دشمن بداند در دیار حاج قاسم سلیمانی همه جوانان راه سردار شهید را ادامه خواهند داد.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات