کد خبر : 57875 ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت [ ۹:۲۳ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان:

ثبت نام ۱۲۲۴ نفر برای انتخابات دوره دوازدهم مجلس در اصفهان

-رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: با پایان ثبت نام در شانزدهم آذرماه مجموعا هزار و ۲۲۴ نفر دراستان اصفهان برای حضور در مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، حیدر قاسمی  در جمع خبرنگاران با اشاره به ثبت نام داوطلبان در طول یک هفته از دهم تا شانزدهم آذرماه اظهار داشت:میزان استقبال داوطلبان مجلس یازدهم نسبت به دوره دهم که هزار و ۱۵ نفر و حتی دوره نهم رشد داشته است.

وی افزود: در دوره یازدهم ۱۲ درصد داوطلبان زن هستند که در مقام مقایسه با دوره گذشته تغییری نداشته است.

رییس ستاد انتخابات استان اصفهان به تحصیلات داوطلبان در دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی اشاره ای داشت و گفت: با توجه به انکه قانون حداقل تحصیلات را کارشناسی ارشد الزام کرده است بیشترین سطح تحصیلات با ۹۵۹ نفر هم به همین مقطع تحصیلی مربوط بوده است  و ۱۳۸ داوطلب با مقطع تحصیلی دکترا و ۶۲ نفر با تحصیلات حوزوی و ۶۹ نفر هم با تحصیلات کارشناسی برای دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از استان اصفهان ثبت نام کرده اند.

وی با اشاره به اینکه در دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی داوطلب بالای هفتاد سال ثبت نام نکرده است ابراز داشت: در این دوره رده سنی ۲۱۱ نفر بین ۳۰ تا ۳۵ سال، ۲۷۶ نفر بین ۳۶ تا ۴۰ سال، ۲۲۴ نفر بین ۴۱ تا ۴۵ سال، ۱۸۵ نفر بین ۵۱ تا ۵۵ سال، ۱۰۱ نفر بین ۵۶ تا ۶۰ سال و ۵۷ نفر بین ۶۱ تا ۶۵ سال و ۱۳ نفر بین ۶۶ تا ۷۰ سال ثبت نام کرده اند.

قاسمی بالاترین مشاغل شرکت کننده داوطلبان را کارمندان اعلام کرد و بیان داشت: کارمندان با ۴۲۴ نفر، مشاغل آزاد با ۱۷۲ نفر، بازنشستگان با ۱۳۹ نفر، استادان دانشگاه ۱۲۲ نفر و فرهنگیان ۱۱۹ نفر داوطلب دوازدهم دوره مجلس شورای اسلامی از استان اصفهان شده اند.

وی با اشاره به کاهش شرکت ایثارگران در این دوره افزود: ۲۶ درصد از داوطلبان در این دوره ایثارگران هستند، در دوره دهم ۳۳ درصد ایثارگر بودند که نسبت به دوره یازدهم تعداد ایثارگران برای شرکت در انتخابات کاهش یافته اند.

رییس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: ۲۱ درصد از داوطلبان این دوره سابقه مشارکت در انتخابات قبل را داشتند و سه درصد سابقه نمایندگی را در کارنامه خود دارند.

وی داوطلبان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را به تفکیک شهرستان های استان اصفهان اعلام کرد و افزود: به ترتیب شهرستان اصفهان با ۴۶۸ نفر، لنجان ۷۸ نفر، کاشان و آران و بیدگل ۷۳ نفر، شهرضا ۷۲ نفر، نجف آباد و تیران و کرون ۶۸ نفر، خمینی شهر ۶۳ نفر، نطنز و قمصر ۵۶ نفر، فریدن، فریدون‌شهر، چادگان و بویین میاندشت ۵۲ نفر، مبارکه ۵۱ نفر، گلپایگان و خوانسار ۴۷ نفر، سمیرم ۴۸ نفر، فلاورجان ۳۹ نفر، نایین ۲۸ نفر، اردستان ۲۴ نفر، شاهین شهر، برخوار و میمه ۵۴ نفر ثبت نام کردند.

قاسمی با بیان اینکه سه نفر از ارامنه جنوب ایران برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از اصفهان ثبت نام کردند، افزود: نماینده فعلی ارامنه جنوب ایران در مجلس شورای اسلامی آقای آبرامیان در این دوره داوطلب نشد.

وی افزود: دستگاه احراز هویت در تمام شعب وجود خواهد داشت اما پیش بینی می شود به علت عدم زیرساخت های موجود برای برگزاری رای به صورت الکترونیک کامل در همان هشت شهری که در سال ۹۶ انتخابات شوراها برگزار شد به صورت پایلوت برگزار خواهد شد.

رییس ستاد انتخابات استان اصفهان به هیات‌های اجرایی انتخابات که بر صلاحیت داوطلبان نظارت دارند اشاره کرد و  اظهار داشت: هیات های اجرایی شامل هشت نفر معتمدان، و سه نفر که شامل فرماندار، دادستان و رییس ثبت احوال و اعضای اداری است که در مجموع ۱۱ نفر می شوند.

وی با اعلام اینکه هیات اجرایی انتخابات استان اصفهان امروز تشکیل می‌شود، ادامه داد: هیات های اجرایی تا روز ۲۶ آذر صلاحیت داوطلبان را بررسی خواهند کرد و در روز ۲۷ آذرماه فرصت دارند تا مراتب رد صلاحیت را اعلام کنند و افراد رد صلاحیت شده در چهار روز فرصت اعتراض دارند.

قاسمی اعلام کرد: در استان اصفهان در روز اول نام نویسی ۴۲ نفر، روز دوم ۸۱ نفر، روز سوم ۸۵ نفر، روز چهارم ۱۴۱ نفر، روز پنجم ۲۴۵ نفر، روز ششم ۱۷۱ نفر از استان اصفهان ثبت نام کردند.

وی  افزود: حجت الاسلام سالک، فولادگر و عابدی ثبت نام نکردند، کوهکن نماینده لنجان و ابطحی نماینده خمینی شهر هم از اصفهان ثبت نام نکردند و سعیدی نماینده مبارکه هم از اصفهان ثبت نام کرد مابقی نمایندگان فعلی برای دوره یازدهم ثبت نام کردند.

بنابر اعلام ستاد انتخابات کشور به ترتیب بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان از تهران، اصفهان و خراسان رضوی هستند.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات