کد خبر : 57336 ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت [ ۱۷:۱۰ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

آیت الله مبارکه ای، گمنام اما جهانی/ مناظره در ۲۰ کشور جهان درباره اسلام

امام‌جمعه مبارکه گفت: آیت‌الله مبارکه ای با حضور در ۱۰ تا ۲۰ کشور هجرت، باشخصیت‌های جهانی دیدار و با آن در خصوص اسلام مناظره کردند.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از صاحب نیوز، حجت‌الاسلام سید مهدی موسوی پیش از ظهر امروز در نشست خبری کنگره آیت‌الله سید محمدعلی مبارکه‌ای اظهار کرد: آیت‌الله شهید مبارکه‌ای در مبارزه با دشمنان اسلام حضور داشتند و یکی از مشعل‌داران این عرصه مقدس بودند.

امام‌جمعه مبارکه گفت: سال گذشته در شورای فرهنگ عمومی شهرستان تصویب شد که برای بزرگداشت این آیت‌الله معظم برگزار شود که تاکنون زحمات زیادی کشیده شده است.

وی با اشاره باشخصیت آیت‌الله مبارکه‌ای افزود: ایشان شخصیت بسیار بزرگی بودند اما تاکنون کار شایسته‎های برای معرفی ایشان انجام نشده و برای همشهری‌های خود گمنام است، در حالی که یکی از ویژگی‌ها در فردی محقق شود کافی است که مایه شهرت کشوری شود.

حجت‌الاسلام موسوی بیان کرد: علم گسترده و تحصیلات متعدد پایه همه عظمت ایشان است، طبق اولین آیه نازل شده بر پیامبر (ص)، خداوند می‌فرمایند همه کمال و فضائل در علم است.

وی اضافه کرد: محروم مبارکه‌ای ‌با ۴۷ سال در بسیاری از علوم صاحب‌نظر بوده است، در خود نوشته ایشان آمده که تفسیر، تاریخ اسلام و جهان، فلسفه پزشکی، روانشناسی، ریاضی، هندسه، صرف و نحو، فقه، اصول، فیزیک و شیمی یک عالم باید در این علوم کار کند و امروز چنین شخصیتی به درد جامعه اسلامی می‌خورد.

امام‌جمعه مبارکه تصریح کرد: در نوشته‎ای دیگر آیت‌الله مبارکه‎ای آمده که یک هزار جلد کتاب راجع به فنون مختلف در کنار ایشان بوده و گاهی این کتب را چندین بار خوانده‌اند؛ ایشان در سفری به قم در خدمت آیت‌الله حائری می‌رود و ایشان را امتحان می‌کند و متوجه می‌شود که به صاحب اجتهاد رسیده و اجتهاد ایشان تائید می‌شود.

وی با بیان اینکه ایشان در زمینه علم طب تخصص داشته است، تصریح کرد: آیت‌الله مبارکه‎ای مدت قابل‌توجهی را نزد عارف ملامحمدکاشی شاگردی می‌کرده است، اهل‌قلم بودن، سومین ویژگی این آیت‌الله بوده است.

حجت‌الاسلام موسوی با توضیح اینکه شرح احوالات عالمان اصفهان را در کتاب‌های نوشته است، خاطرنشان کرد: بیان و سخنوری، سیاست و مبارزه یکی دیگر از ویژگی‌های آیت‌الله مبارکه‌ای است، یک عالم دینی باید زمان‌شناس باشد و اقتضائات زمان خود را درک کند.

وی گفت: آیت‌الله مبارکه‌ای در کنار شهید مدرس شاگردی کرده است، ایشان به ۱۰ تا ۲۰ کشور هجرت کرده و باشخصیت‌های جهانی دیدار و با آن در خصوص اسلام مناظره کردند.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات