کد خبر : 56971 ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت [ ۹:۳۶ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

معاون بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان:

زاینده رود ایستگاه اژیه را به مقصد گاوخونی ترک کرد

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان اصفهان گفت: زاینده رود ایستگاه اژیه را ترک کرد و جریان آب تا سه روز دیگر به گاوخونی می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و یه نقل از مهر ، حسن ساسانی با اشاره به اینکه  با توجه به آب موجود در رودخانه و با استفاده از حجم ذخیره سد رودشتین، خروجی این سد به میزان ۱۴ متر مکعب بر ثانیه افزایش یافت، اظهار داشت: زاینده رود در مسیر تالاب گاوخونی از پل اژیه رد شد و پیش بینی می شود در چند روز آینده به تالاب گاوخونی برسد.

وی افزود: از آنجا که مسیر رودخانه از فروردین ماه خشک بوده است آب جریان یافته علاوه بر تامین بخشی از حقابه تالاب گاوخونی بستر رودخانه به طول ۱۳۰ کیلومتر را احیا می کند که از لحاظ محیط زیستی اتفاق مهمی است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان اصفهان ابراز داشت: با پایان یافتن کشت بهاره در استان اصفهان، حجم خروجی سد زاینده رود از امروز کاهش یافت.

وی ادامه داد: خروجی آب از دریچه های زاینده رود به  ۳۲متر مکعب بر ثانیه رسیده است و تلاش می شود تا آب حداقلی در زاینده رود برای نشاط مردم جریان داشته باشد اما به دلیل طولانی بودن مسیر تحقق این امر  دشوار است.

ارسال دیدگاه

عکس روز