کد خبر : 56341 ۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت [ ۲۱:۵۰ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیام تسلیت شهرداری و شورای اسلامی شهر مبارکه به مناسبت فرارسیدن ماه محرم

شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر مبارکه طی پیامی فرارسیدن ماه محرم و ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدا… الحسین( ع) و هفتاد و دو تن از یاران مخلص و جان بر کف آن حضرت را به ساحت مقدس حضرت بقیه ا… الاعظم ارواحنا له الفداء و تمام عاشقان و مریدان آن حضرت تسلیت گفتند.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، متن پیام به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَبا عَبْدِ اللهِ وَعَلَى الْاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِنائِکَ، عَلَیْکَ مِنّى سَلامُ اللهِ اَبَداً ما بَقیتُ وَبَقِىَ اللَّیْلُ وَ النَّهارُ

سلام بر محرم و عاشورا، سلام بر حسین(ع)، بر دستان بریده سقای کربلا، بر خیمه های سوخته، ناله های کودکان تشنه، صبر و دلتنگی های زینب(س)، ندای جاودان ” هل من ناصر ینصرنی”و سلام بر اشک های صاحب الزمان(عج).

محرم، فصل خون و شهادت، ماه عزا و ماتم بی کران شیعه، جهاد و حماسه، پیروزی خون بر شمشیر، قیام و بیداری و یادآور ایستادگی سالار شهیدان در برابر ظلم و ستم و بی عدالتی است که مکتب انسان ساز و جاودانی بنام عاشورا را بنیان نهاد و درس حریت، عدالت، عزت، سرافرازی، شجاعت و بیزاری از ذلت را به تمام مسلمانان و آزادگان عالم و نسل های تاریخ آموخت.

قیام خونین سومین پیشوای شیعیان، در پس غبار قرن ها هنوز رنگ و بوی تازه دارد. واقعه عاشورا کامل ترین نمونه رویارویی کفر و ایمان و مبارزه حق علیه باطل است که آثار آن در تمام ابعاد تاریخ شیعه و زندگی آزادگان و آزاد اندیشان جهان مشهود است. واقعه عاشورا یک مکتب و بینش و فرصتی ارزشمند است برای آموختن مهم ترین درس ذلت‌گریزی، ستم‌ستیزی و حمایت از دین و پایبندی به آداب و اصول اسلامی.

فرا رسیدن ماه محرم و ایام سوگواری و عزاداری سالار شهیدان و سرور آزادگان، حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و هفتاد و دو تن از یاران باوفا و جان بر کف آن حضرت را به ساحت مقدس حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا له الفدا و تمام شیعیان جهان تسلیت و تعزیت می گوییم و امیدواریم عزاداری همه رهروان راستین سالار شهیدان در این ایام، مورد قبول درگاه حق قرار گیرد.

سید محسن هاشمی شهردار مبارکه

هدایت اله عباسیان رئیس شورای اسلامی شهر مبارکه

اعضای شورای اسلامی شهر مبارکه

ارسال دیدگاه

عکس روز