کد خبر : 55991 ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت [ ۹:۴۸ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

در نشست خبری نماینده مردم مبارکه با اصحاب رسانه مطرح شد: قانون برای همه مدیران بازنشسته فصل الخطاب است

اگر همين امروز هم مستندات جديدي خلاف اين استعلامات به دست من برسد، پيگير اجراي قانون می شوم.

زهرا سعيدي مبارکه نماينده مردم مباركه در مجلس شورای اسلامی در نشستی با اصحاب رسانه، اظهار داشت: در مورد شركت فولاد مباركه و مديرعامل آن بر اساس اخرين استعلاماتي كه تا این امروز از مراجع نظارتي به دست من رسيده، مدیرعامل اين شركت مشمول قانون منع بكارگيري بازنشستگان نیست.

وي افزود: اگر همين امروز هم مستندات جديدي خلاف اين استعلامات به دست من برسد، پيگير اجراي قانون می شوم.

سعیدی در ادامه اعلام کرد که مدیرعامل فولاد مبارکه اعاده شده است اما اینکه طبق کدام قانون ایشان اعاده شده است جزئیات آن را را دستگاه‌های مربوطه می‌دانند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص روند تصویب طرح مالیات بر عایدی مسکن ادامه داد: متاسفانه قانون موثری برای موضوع مالیات بر عایدی مسکن نداریم بنابراین قانون مالیات بر کلیات طرح عایدی مسکن یا همان CGP که بخش مهمی از آن مالیات بر عایدی مسکن است، در کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب رسیده است، با توجه به اینکه این قانون در کشور معطل مانده است امیدواریم به صورت نهایی در کمیسیون اقتصادی به تصویب برسد.

وی با اشاره به دو نیم میلیون خانه خالی در کشور و ۵۰۰ هزار واحد خالی در تهران عنوان کرد: متاسفانه برای CGP که بخش مهمی از مالیات بر عایدی مسکن است، قانون موثری در کشور نداریم که در کمیسیون اقتصادی مجلس به طور جدی پیگیر هستیم به تصویب برسد.

سعیدی خاطرنشان کرد: چند ماهی است منتظر ارائه لایحه دولت در این خصوص هستیم و از آنجایی که فرصت زیادی نداریم لذا به دنبال این هستیم که طرح مالیات بر عایدی مسکن در کمیسیون اقتصادی به تصویب برسد.

وی در همین رابطه بیان کرد: امیدوارم که مردم و رسانه‌ها مطالبه جدی در این خصوص کنند تا در مجلس دهم به نتیجه برسد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت مسکن گفت: التهاب امروز مسکن پذیرفتنی نیست، طرح مالیات بر عایدی مسکن کمک به وضعیت فعلی کشور می‌کند.

وی تصریح کرد‌: به دلیل هزینه‌های بالا و کاهش یک‌سومی خرید خودرو باعث این التهاب بازار خودرو شد اما چه اتفاقی رخ داد که بازار مسکن وارد چنین التهابی شد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس خاطرنشان کرد: ۵۰۰ هزار واحد خالی در تهران و دو و نیم میلیون واحد خالی در کشور داریم، البته قانونی موثر برای مقابله با این واحدهای خالی وجود ندارد و لازم است که طرح مالیات بر عایدی مسکن (به عنوان مكمل قوانين موجود) قانون شود تا بتواند از سوداگری این بازار جلوگیری شود.

وی با تأکید بر اینکه این طرح با الگوگیری از ۱۷۰ کشور است، گفت: در این طرح کاری با سرمایه گذاران نداریم، با سوداگران و دلالان کاذب در این بازار مشکل داریم و پیشنهاد بنده هزینه‌های این طرح بر تسهیلات خانه‌ اولی‌ها تخصص پیدا کنند.
وی افزود: تولیدکنندگان، کشاورزان و تعداد از افراد خانواده از مالیات معاف هستند اما سود حاصل از خرید و فروش مازاد این‌ها مالیات باید پرداخت شود.

سعیدی در پاسخ به بازنشستگی مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: اختلاف نظر بین صنعت و فرایند و طرح و لایحه طبیعی است اما تخریب مسئله دیگري است.
وی با بیان اینکه طبق آخرین استعلامات از مراجع نظارتي، اعلام شد که ایشان بازنشسته نیست، تصریح کرد: بنده خودم پیگیر بارنشستگی بودم، اما هم اکنون ایشان اعاده به خدمت شده است و از طرفي کلا درباره مشموليت شركت فولاد مباركه در اين قانون نيز بحث وجود دارد. سعیدی مبارکه ضمنا اشاره به اینکه قانون منع به کارگیری بازنشتگان شامل هشت هزار مسئول بود. تأکید کرد: اگر ثابت شود ایشان اکنون بازشسته است من هم پیگیری تغییر خواهم شد و قانون برای من فصل الخطاب است ؛قانون مدیریت خدمات کشوری بحث سن و سنوات و شرایطی را دارد ؛مثلا طبق قانون باید ۳۰ سال سنوات” و ” ۶۰ سال سن داشته باشند که طبق قانون فعل هردو مورد باید تکمیل شود که پیگیر هستیم تا” و ” به “یا “اصلاح شود تا شرایط بیشتر به نفع جوانان شود .

زهرا سعیدی در پاسخ به جدا شدن بعضی شهرستانها مانند کاشان از اصفهان گفت :خاک ایران و اصفهان مانند ناموس ما است موافق تجریه اصفهان نیستم وی با توضیح اینکه فردی از فلان شهرستان دور به مرکز استان، باید برای دریافت یک مجوز به اصفهان بیاید، ادامه داد: باید در مدیریت استان به گونه‌ای برنامه‌ریزی برای تفیض اختیارات شود. ما طرح اصفهان شمالی را به این عنوان که سوال کننده مطرح نمود که برای استفاده تبلیغاتی است نمی‌پذیرم.

زهرا سعیدی در پاسخ به مشکلات حوزه زاینده رود اظهار داشت با تأکید بر اینکه از مهمترین دغدغه‌های بنده در دوره نمایندگی، آب شرب و کشاورزی و صنعت است، بیان کرد: در تمامی دولت‌ها به دلیل تخصیص حوضه‌های آبریز زاینده رود به دیگر شهرها، به اصفهان ظلم شده است و سهم زیادی از زاینده رود بخشید شد.
وی ادامه داد: سه برابر ‌ظرفیت زانیده‌رود بارگذاری شده است اما در این دوره مجلس دهم نگذاشتیم یک میلیمتر اب به بالادست ها برود.

در پاسخ به وضعیت پروژه بن _بروجن اظهار کرد: به این طرح اعتراض کردیم و پروژه‌ای که ۹۰ درصد آن انجام شده بود را متوقف کردیم.

سعیدی همچنین عنوان کرد: آب زاینده رود مهریه زنان این استان است و پیرامون موضوع آب اتحاد خوبی در استان شاهد بودیم.

وی در خاتمه گفت: از رسانه‌ها نیز انتظار داریم با انتقال صحیح اطلاعات به جامعه و نمایندگان از کلیه مسئولین برای نیل به اهداف جمهوری اسلامی کمک کنند.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات