کد خبر : 55876 ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت [ ۱۵:۳۹ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

تابش اعلام کرد؛

اختصاص یک درصد از قرارداد بازیکنان سپاهان برای امور خیریه

مدیرعامل باشگاه سپاهان گفت: یک درصد از قرارداد تمام ورزشکاران این باشگاه به کارهای خیر اختصاص می‌یابد.

مسعود تابش گفت: باشگاه ها  اسم فرهنگی ورزشی را به دوش می کشند، اما هیچ کاری انجام نمی دهند. در سال های گذشته بودجه که تعیین می شد، هیچ ردیفی بابت بخش فرهنگی در نظر نمی گرفتند. قبل از شروع فصل جدید نسبت به بخش فرهنگی اجتماعی برنامه ریزی کردیم که خوشبختانه همه در باشگاه استقبال کردند و مساعدت های لازم را به عمل آوردند. باتوجه به امکانات و شرایطی که در باشگاه سپاهان فراهم است، شاید بتوانیم فراتر از بودجه حرکت کنیم.

وی افزود: در جلسه هیئت بیماری های خاص که رفتم از دیدن جوانانی که دچار بیماری هستند، ناراحت شدم، در آنجا جرقه ای به ذهنم خورد که با تدابیری به این افراد کمک کنیم و این مهم از وظایف ما است.

مدیر عامل سپاهان با بیان اینکه پیشنهاد دادم ورزشکاران و مربیان یک در صد از قراردادشان را برای کار خیر اختصاص دهند، تصریح کرد: خوشبختانه با همه تیم‌ها صحبت کردیم و تعیین شد که قراردادها را به نحوی تنظیم کنیم که یک درصد آن مخصوص کارهای خیر و اجتماعی باشد. همه این یک درصدها که روی هم جمع شوند رقم قابل ملاحظه ای خواهد شد که برای نظارت کارگروهی تشکیل دادیم.  فکر می کنم این حرکت باعث پر برکت شدن قرارداد افراد باشگاه سپاهان می شود. خیلی خوشحالم که توانستیم چنین شرایطی را فراهم کنیم؛ امیدوارم دیگر باشگاه ها که چنین امکاناتی در اختیارشان است در این زمینه اقدام کنند.

تابش اضافه کرد: در جلساتی که حضور داشتم متوجه شدم ۹۰ درصد مدارس بعد از انقلاب را خیرین ساختند، از یک جهت خوب است، اما چرا باید مدارس مارا خیرین بسازند؟ باید سازمان هایی فراهم شود که اصولی به این موضوع بپردازند.

وی در مورد امتیاز کار های خیر که AFC برای باشگاه ها در نظر گرفته است، خاطر نشان کرد:  در فیفا و AFC فعالیت های اجتماعی و خیرخواهانه دارای امتیاز هستند که هدف سپاهان جمع آوری این امتیازات نیست، بلکه برای خدمت این کار راکردم. امیدوارم دست به دست هم دهیم تا کمک های بیشتری در این خصوص شود. شاید بعد از بازی امروز چند نفر از کودکان کار را در اصفهان نگه داریم و هزینه تغذیه، اسکان و ورزش آن ها را فراهم کنیم.

تابش اضافه کرد: در اساس نامه باشگاه چیزی در خصوص مسائل اجتماعی و خیر ذکر نشده بود که ما آن راتغییر دادیم و قید کردیم که باشگاه موظف است در این خصوص شرکت داشته باشد. همه این عملکرد ها نیاز به بودجه دارد که در درجه اول سعی کردیم آن را فراهم کنیم، درگذشته به صورت مقطعی و سلیقه ای کارهای خیر انجام می شد، اما براساس برنامه باتوجه به اولویت ها به این مسائل می پردازیم.

ارسال دیدگاه

عکس روز