کد خبر : 55639 ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت [ ۱:۵۴ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

معاون حفاظت آب منطقه‌ای اصفهان خبر داد:

کاهش خروجی سد زاینده رود از ۲۸ تیرماه

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان اصفهان با اشاره به کاهش خروجی سد زاینده رود از ۲۸ تیرماه گفت: از پنجم مردادماه دبی خروجی از سد زاینده رود در شهر اصفهان کاهش می یابد.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از مهر ، حسن ساسانی اظهار داشت: بر اساس توافق صورت گرفته در کمیته ۱۵ نفره متشکل از نمایندگان صنف کشاورزی، آب منطقه ای و جهاد کشاورزی مقرر شد که در طول تابستان در سه نوبت در ماه‌های تابستان آب در بین کشاورزان شرق و غرب اصفهان توزیع شود.

وی افزود: مقرر شده است که حدود ۳۵۰ تا ۳۷۰ میلیون مترمکعب آب برای حق آبه صیفی کاری کشت تابستانه کشاورزان و باغات حوضه زاینده‌رود اختصاص داده شود و حداقل ۴۵۰ میلیون مترمکعب آب در پایان سال آبی شهریور ماه برای کشت پاییزه ۹۹-۹۸ در سد زاینده‌رود باقی بماند.

دریچه های سد زاینده رود مردادماه نیز بازگشایی می شود

وی بیان داشت: بر این اساس آب در تیرماه در یک نوبت در غرب اصفهان توزیع شد و برای نوبت دوم با نظر صنف کشاورزان و جهاد کشاورزی استان اصفهان در مردادماه هم دریچه‌های سد بازگشایی می‌شود.

معاونت حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای استان اصفهان با اشاره به کاهش خروجی سد زاینده رود از ۲۸ تیرماه گفت: از پنجم مردادماه دبی خروجی از سد زاینده رود در شهر اصفهان کاهش می‌یابد.

حجم کنونی سد زاینده رود ۷۹۵ میلیون متر مکعب بر ثانیه است

وی با بیان اینکه حجم کنونی سد زاینده رود ۷۹۵ میلیون متر مکعب بر ثانیه است، تاکید کرد: همچنین ورودی سد زاینده رود ۷۳ مترمکعب بر ثانیه و خروجی نیز ۷۳ مترمکعب بر ثانیه است.

ارسال دیدگاه

عکس روز و تبلیغات