کد خبر : 55450 ۱۶ تیر ۱۳۹۸ ساعت [ ۱۶:۲۸ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ربیعی در نشست خبری:

امروز غلظت غنی‌سازی ایران از مرز ۳.۶۷ درصد عبور می‌کند

سخنگوی دولت گفت: ما امروز از مرز ۳.۶۷ درصد غنی سازی اورانیوم عبور خواهیم کرد و مقدار غلظت اورانیوم ما بر مبنای نیازمان خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از مهر ، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری که صبح امروز (یکشنبه) برگزار شد، با اشاره به پایان ضرب الاجل ایران به اروپا، اظهار کرد: امروز همه کسانی که به صلح جهانی پایبند هستند نگران رفتارهای آمریکا هستند.

وی افزود: ما امروز از مرز ۳.۶۷ درصد غنی سازی اورانیوم عبور خواهیم کرد و مقدار غلظت اورانیوم ما بر مبنای نیازمان خواهد بود.

ربیعی با اشاره به دیدگاه‌های مختلف در ارتباط با برجام گفت: یک طیف از ابتدا معتقد بودند که گفتگوهای برجامی اصلاً فایده‌ای نداشت و نباید وارد این مذاکرات می‌شدید. امروز هم معتقدند برجام نباید باشد و بهم خوردن برجام را دنبال می‌کنند. یک طیفی هم معتقدند باید به هرقیمتی در برجام بمانیم.

وی افزود: برای ما این تنوع دیدگاه‌ها سیاست گذاری مناسب را به دنبال می‌آورد. تصمیمی که ما درمورد برجام گرفتیم به نفع صلح جهانی بوده است و همگان از جمله کشورهای منطقه و سازمان‌های امنیتی دنیا از آن نفع می‌بردند.

سخنگوی دولت با بیان اینکه آمریکا یک اشتباه استراتژیک در خروج از برجام کرد، گفت: ما به هرقیمتی حاضر نیستیم در برجام بمانیم. امروز هرگونه اقدامی که در افزایش غنی سازی داریم برای حفظ برجام است. حفظ برجام برای ما یک اصل است ولی بستگی به اقدام طرف‌های مقابل دارد.

ربیعی گفت: سیاست‌های کلان دولت مبتنی بر مصالح ملی است. انسجامی که پشت تصمیمات گرفته شده وجود دارد را برای کشور مفید می‌دانیم. راه درست این است که نقدها و نظرات خودمان را بدهیم و در نهایت از تصمیم اخذ شده حمایت کنیم.

وی افزود: هدف آمریکا در خروج از برجام، بهم زدن نظم اجتماعی ایران بود بنابراین راه حل بزرگ ما انسجام اجتماعی است.

ارسال دیدگاه

عکس روز