کد خبر : 54798 ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت [ ۱۰:۵۰ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

جزئیات نامه نمایندگان اصفهان در مجلس به رئیس‌جمهور / تکلیف ستاد احیای زاینده‌رود مشخص شود

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: از جمله نکاتی که در نامه نمایندگان اصفهان به رئیس‌جمهور تأکید شده است، مقصر بودن وزارت نیرو در خشک‌شدن زاینده‌‌رود طی سال‌های گذشته است.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان و به نقل از تسنیم ، حجت‌الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به نامه نمایندگان اصفهان به رئیس جمهور اظهار داشت: درخواست نمایندگان این است که هرچه سریع‌تر جلسه ستاد احیای زاینده‌رود به‌ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل شده و همچنین مصوبات شورای عالی آب به حاشیه کشانده نشود.

وی ادامه داد: بنابراین باید یک ستاد مجزا به‌ریاست معاون اول رئیس جمهور و حتی با حضور کارشناسانی خارج از وزارت نیرو به‌عنوان دلسوزانی برای احیای زاینده‌رود برگزار شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان درباره نکات این نامه بیان کرد: از جمله نکاتی که در این نامه تأکید شده است، مقصر بودن وزارت نیرو در خشک شدن زاینده‌‌رود طی سال‌های گذشته است.

وی خاطرنشان کرد: ما در نامه‌ای که خطاب به رئیس جمهور نوشتیم خاطرنشان کردیم که پیش از سفر خود به اصفهان تکلیف ستاد احیای زاینده‌‌رود را روشن کنند.

نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی روز گذشته در نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار پیگیری و تذکر جدی به وزارت نیرو نسبت به تغییر رویکرد خود برای احیای زاینده‌رود و همچنین تشکیل یک واحد مستقل با زمان‌بندی مناسب برای بازبینی طرح پیشنهادشده، قبل از سفر رئیس‌جمهور به اصفهان شدند.

نمایندگان ضمن درخواست فوری رسیدگی به مسئله احیای زاینده‌رود و آب اصفهان، تأکید کردند که منظور از تشکیل ستاد احیای زاینده‌رود، ایجاد یک مدیریت قوی برای جبران ضعف‌های اجرایی در عملیاتی شدن مصوبات قانونی شورای عالی آب و شورای هماهنگی توزیع عادلانه آب زاینده‌رود است.

ارسال دیدگاه

عکس روز