کد خبر : 54758 ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت [ ۹:۳۶ ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

امام جمعه موقت اصفهان:

رفع مشکلات اقتصادی کشور در گرو مدیریت جهادی است

امام جمعه موقت اصفهان گفت: کشور ایران غنی از منابع و سرشار از استعدادهای انسانی است و با رویکرد مدیریت جهادی مدیران به یقین اوضاع کشور متحول و بسیاری از مشکلات رفع می شود.

به گزارش پایگاه خبری سیمای استان ، حجت‌الاسلام مجتبی میردامادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار داشت: ترامپ به شکل ناگهانی رویکرد بیان خود را نسبت به ایران تغییر داد به نحوی که آمریکا اعلام کرده است بدون شرط نیز حاضر به مذاکره است.

ملت ایران هرگز زیر بار زور نخواهد رفت

وی با بیان اینکه این صحبت‌ها و تغییر مواضع حکایت از اقتدار ایران در دنیا دارد، ادامه داد: مقاومت ملت ایران در برابر یاوه‌گویی‌های آمریکا و وارد شدن ایران از موضع قدرت درباره مسائل منطقه و مذاکرات، دولت آمریکا را متوجه این نکته ساخته است که ملت ایران هرگز زیر بار زور نخواهد رفت گرچه آنها به خوبی از قدرت دفاعی ایران آگاهی دارند و تمامی صحبت‌های آنها تنها از یاوه‌گویی ناشی می‌شود.

امام جمعه موقت اصفهان تاکید کرد: البته در این میان برخی هنوز در خواب خرگوشی به سر می‌برند و در پی ارتباط با آمریکا هستند که باید سرنوشت برخی کشورهای منطقه مانند لیبی را به آنها یادآوری کرد شاید که از خواب غفلت بیدار شوند.

بسیاری از مشکلات کشور ناشی از سوءمدیریت است

وی به صحبت‌های اخیر رهبر معظم انقلاب اشاره و بیان داشت: بسیاری از مشکلات کشور ما ناشی از سوءمدیریت است، کشور ایران غنی از منابع و سرشار از استعدادهای انسانی است و بر این اساس با مدیریت جهادی مدیران به یقین اوضاع کشور متحول خواهد شد.

حجت الاسلام میردامادی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان با اشاره به اهمیت صبر در راستای رفع مشکلات اظهار داشت: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید که در رفع مشکلات از صبر و نماز کمک بگیرید که این صبر در روایت‌های بسیاری به روزه تعبیر شده است گرچه به شکل مطلق روزه را شامل نمی‌شود.

وی افزود: روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان تمرینی برای صبر و تحمل است تا با نهادینه شدن صبر در وجود خودمان در ایام دیگر سال نیز از این خصلت نیکو بهره ببریم.

دشمنان به دنبال از میان بردن توکل و صبر در وجود ملت ایران هستند

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به اینکه در شرایط کنونی کشور بهره بردن از صبر اهمیت بسیاری دارد، بیان داشت: دشمنان با ایجاد مشکلات اقتصادی به دنبال از میان بردن روحیه توکل به خداوند و صبر در وجود ما هستند اما راه به جایی نخواهند برد.

وی ادامه داد: ملت ایران ۴۰ سال است با ایمان و توکل و صبر و اتحاد و سرسپردگی به امر ولی فقیه زمان مشکلات را از پیش پای خود برداشته‌اند و این مسیر به لطف خداوند ادامه دارد.

انتقاد از برخی شیطنت‌ها در فضای مجازی در ارتباط با عید سعید فطر

حجت الاسلام میردامادی با انتقاد از برخی شیطنت‌ها در فضای مجازی در ارتباط با زمان عید سعید فطر ابراز داشت: همه چیز در این ارتباط با دلایل علمی و فقهی موجود است، ملتی که چنین روز قدس پر شکوهی را با زبان روزه در سرتاسر کشور رقم زدند نیازی به تغییرات زمانی برای حضور در مراسم‌های ملی خود ندارند.

وی ادامه داد: برخی فراموش می‌کنند که همه ما روزی در محضر الهی حاضر خواهیم شد و آن روز این افراد باید پاسخگوی دروغ‌های خود باشند و راه فراری از عقوبت الهی نخواهند داشت.

ارسال دیدگاه

عکس روز